Krajinářský kurz

28. 6. 2023

S blížícím se koncem školního roku nechala kvinta C za zády uzavřenou klasifikaci a vyrazila na tradiční krajinářský kurz s našimi profesory Renatou Brichcínovou a Šimonem Brejchou. Pro mnohé z nás to byla událost, na kterou jsme se těšili po celých pět let. Naštěstí naše očekávání nebyla zklamána a čekalo nás pět dní naplněných kreslením či malbou od rána do večera. V prostředí malebného Varvažova jsme postupně procházeli místa, z nichž některá jsme poznávali z obrazů našich starších spolužáků. I místní si nás pamatovali, zdravili nás a ptali se, kdy zase budeme vystavovat. Počasí bylo letní, někdy až tolik, že jsme hledali místa nejen podle námětu, ale i podle stínu; pro některé z nás to však byla příležitost vyzkoušet si malbu zprostřed potoka. Silné bouřky, které slibovala předpověď, nakonec naštěstí nebyly nijak zvlášť silné a naše plány zásadně nenarušily.

Němčina v praxi

28. 6. 2023

Dne 20. 6. 2023 se skupina studentů ze 4.D a 4.C pod vedením p. Cafourek vydala do Anenské ulice na Starém městě, kde se mělo uskutečnit setkání s německými vrstevníky z městečka Dippoldiswalde. Celá tato akce byla plánovaná přes organizaci Pragkontakt, která má za cíl podporovat německy mluvící školní třídy při organizaci poznávacích výletů do Prahy. V komunitním centru Unitaria na nás čekala skupina devatenácti němců, jejich vyučující a také pan Florian Förster, který se chopil přípravy společného programu.

Beachvolejbal

20. 6. 2023

Dne 13.06.2023 se chlapci a dívky vyššího gymnázia zúčastnili soutěže Poháru pražských škol v beachvolejbalu v prostoru Beachklub Ládví. 

Hudebně ⎼ výtvarný projekt

13. 6. 2023

Tématem letošního ročníku byl film a filmová hudba. Projektu se zúčastnili: Primy a sekundy A,C,D, tercie a kvarty A, D.
Na projektu spolupracovali profesoři Hudební a Výtvarné výchovy. V úterý, 6. června proběhla v aule živá vystoupení, promísená s videoklipy.

Paříž, Paříž, Paříž

12. 5. 2023
Jsou čtyři hodiny odpoledne, 23.4 2023 a já spěchám na autobus s kufrem příliš těžkým, plným spoustou naprosto zbytečných, nepraktických, ale pečlivě vybraných věcí. Jediné, co nemám, jsou mikina a tenisky, oboje jsem vyhodnotila jako příliš těžké.

Hockeyshow 4. 4. 2023 ICE aréna Letňany

27. 4. 2023
Jako každý rok uspořádala škola Hockeyshow za podpory finančních prostředků z Klubu rodičů a přátel školy. A jako každý rok jsem se rozhodla, že se tohoto utkání studentek proti profesorkám a studentů proti profesorům zúčastním jako fotograf, hlídač klíčů, puků a zkrátka všeho potřebného.

.

Tercie D a tercie A v ZOO Praha

19. 4. 2023
Obě třídy měly lektorku na výukový program „Savci“, takže jsme během dvouhodinové prohlídky navštívili některé z nich. Největší aktualitou pražské ZOO je asi před dvěma měsíci narozené mládě luskouna, které dostalo jméno Šiška. Proč mu ho návštěvníci vybrali? Protože díky typickým šupinám, které pokrývají tělo luskounů tak opravdu vypadá. Mládě jsme sice neviděli, ale na stránkách pražské ZOO se o něm dají zjistit všechny informace.

Výměna 2023 Praha ⎼ Bornheim, Sekunda D, skupina II.

19. 4. 2023

Naše výměna začala v pátek 24. března ráno, kdy jsme pro naše německé partnery přijeli na ÚAN Florenc. Nebylo divu, že drtivá většina naší poloviny třídy byla velice nervózní a padaly vtípky za účelem chvilkového uvolnění. Když ale autobus přijel, plni nově získanou odvahou jsme si naše Němce převzali a sice zamlklí, ale odhodlaní jsme je odvezli domů, kde jsme je uvítali, a za sebe mohu říct, že i trochu popovídali. Odpoledne jsme se všichni účastníci naší výměny sešli ve škole, kde jsme měli lépe poznat naše partnery pomocí her a kvízů, připravených paní profesorkou Floriánovou a panem profesorem Stříbným.

Lyžařský výcvik tercie D

14. 4. 2023

Od neděle 19. března do pátku 24. byla naše 3.D. na horách v Peci pod Sněžkou. Po týdenních jarních prázdninách jsme se znovu setkali u školy a místo do lavic nasedli do autobusu. Ze začátku na nás dopadaly obavy, že nebude sníh, ty ale dokázala překonat dobrá nálada v autobuse. V Peci jsme vystoupili z autobusu a vyrazili na cestu po svých. Čím jsme byli výš, sněhu přibývalo a tím z nás naše prvotní obavy dočista opadly. Místy bylo sněhu na některé v teniskách až moc:). Poté co jsme překonali hřebeny hor, došli jsme do tíženého cíle - Lesní boudy.

Výstava tercie C

13. 4. 2023

Výstava s názvem Labyrint právě probíhá ve Vrtbovské zahradě na Malé Straně a je otevřená do konce dubna.

První dubnové pondělí byla zahájená vernisáží, naplněnou návštěvníky, studenty, jejich díly a též pamlsky. I přes velkou zimu jsme si vernisáž v krásném prostředí užili.

Zájezd do New Yorku a Washingtonu D.C., 1.⎼6. 3. 2023

3. 4. 2023

Dne 1. 3. 2023 se dvacet různých studentů od tercíí až po sexty vydalo v brzkých ranních hodinách na letiště, kde měla začít jejich nezapomenutelná cesta za oceán. V doprovodu pana profesora Kalače, paní profesorky Peškové a velmi milého průvodce Kamila se jim to opravdu podařilo.
Už samotná cesta letadlem pro nás byla zážitkem, ale nedá se to srovnat s prvními dojmy, které jsme měli během transferu autobusem na hostel.

Naši profesoři angličtiny spolu s 20 žáky se vydali na začátku března na dalekou cestu za poznáním slavného New York City. Zájezd jsme zahájili ve 3 hodiny ráno na letišti Václava Havla. Cesta přes půl světa s přestupem v Amsterdamu a časovým rozdílem osm hodin proběhla bez problému. Jak je ale
zvykem, i nám se jeden kufr ztratil a čekalo se na něj do druhého rána. Ubytováni jsme byli v centru Manhattanu jen pár kroků od Central Parku.

Lyžařský kurz 3. C, 5. ⎼ 10. 3. 2023, Pec Pod Sněžkou

29. 3. 2023

S dalšími účastníky zájezdu jsme se setkali v neděli 5.3. a byli připraveni vyrazit s Paní profesorkou Brožovou, Urbanovou a Šmardovou na celotýdenní kurz plný lyžování, běžkování a padání. Cestou jsme se zastavili na svačinku a pro mnoho lidí potřebnou ranní kávu a v mžiku jsme byli v cílové destinaci, která se bohužel nacházela 7 kilometrů od naší chaty…