2.D a 2.C na Festivalu vědy

16. 9. 2021
Letošní ročník Festivalu vědy na téma „Digitální svět“ se konal dne 8. září 2021 na Vítězném náměstí v Dejvicích. Samozřejmě nesměly chybět ani vybrané třídy našeho gymnázia, sekunda D a sekunda C.
Festival pokračuje i on-line na www.vedafest.cz, rozhodně se podívejte!

Zpráva o vypouštění sondy

13. 9. 2021
Ve čtvrtek 9.9.2021 se uskutečnilo vypouštění sondy v rámci projektu Dotkni se vesmíru. Sonda padala z výšky 33 km nad Zemí a při letu průběžně fotila.

Povinné testování ve školách

24. 8. 2021

Podle pokynu MŠMT ze dne 8. 9. končí povinné testování žáků ve školách. V případě dalších změn budou školy o případném znovuzavedení testování informovány nejméně 7 dní dopředu.

Zahájení školního roku 2021/2022

18. 8. 2021
  • Studenti nastupující do prim mají sraz v 8:15. Po otestování odjíždějí na adaptační kurzy.
  • Studenty sekund až sext přivítáme ve škole v 9:00.
  • Středa 1. 9. bude vyhrazena pro třídnické práce, učit se začne od čvtrtka 2. 9.
  • Podívejte se na rozvrhy připravené na nový školní rok.
  • Maturita v podzimním termínu proběhne v pondělí 6. 9. od 13:50 hodin v učebně 313.
  • Podrobné informace o povinném testování a úpravě provozu od 1. 9. zveřejníme do pátku 27. 8.
  • Ve dnech 25. 8. až 31. 8. proběhnou dodatečné a opravné zkoušky za školní rok 2020/2021.
  • .

Provoz školy v době letních prázdnin

1. 7. 2021

V období 1. 7. až 24. 8. čerpají zaměstnanci školy řádnou dovolenou. Kancelář školy je otevřena denně od 8:30 do 12:30. Osobní návštěvu doporučujeme předem domluvit emailem či telefonicky.

Výsledky chemické olympiády

29. 4. 2021
    Kategorie D (primy a sekundy) Školní kolo - účast 2 žáci, oba postoupili do okresního kola
    Kategorie C (tercie a kvarty) Školní kolo - účast 5 žáků, 3 postoupili do krajského kola
    Všechny soutěžící moc chválíme za vzornou reprezentaci Gymnázia Na Pražačce a za jejich skvělé výkony, které předvedli i v období distančního vzdělávání. Projevili tak skutečný zájem o obor chemie. Gratulujeme a přejeme všem účastníkům soutěže, aby svůj zájem i nadále rozvíjeli.

.

Matematická olympiáda Z8 (primy)

1. 4. 2021
    Letos se domácím kolem olympiády stalo i kolo obvodní pro Prahu 3. Za naši školu se do něj nominovali tito reprezentanti z prim: prima A: Václav Blahunek prima C: Dina Holešovská prima D: Lukáš Pospíchal

Matematický klokan 2021

1. 4. 2021
    Dne 19. 3. 2021 i k nám doskákal matematický klokan. Tentokrát ne do školy, ale za svými soutěžícími doskákal v distanční době až domů.

Vítězové nevyhlášené soutěže - jeden z úkolů z TV

24. 3. 2021

Naši studenti měli za úkol vytvořit netradiční sochy se sportovní tématikou. Vzhledem k tomu, že nám přišlo tolik zajímavých obrázků/výtvorů, rozhodly jsme se, uspořádat v rámci pedagogického sboru, hlasování o nejhezčí výtvor. Sníh během plnění úkolů mizel studentům před očima a tak nastoupila jejich improvizace. Výtvory vytvářeli studenti z přírodních materiálů a tak jsme soutěž rozdělily do třech kategorií: originální sněhulák, netradiční sněhulák a improvizace. Tady jsou vítězné výtvory.

Olympiáda v českém jazyce

2. 2. 2021

Obvodní kolo olympiády v českém jazyce se konalo 26. 1. 2021.
    Letos se výjimečně uskutečnilo formou on-line.
    Žáci i učitelé byli asi více nervózní z možných problémů s technikou, připojením…
    Je pravda, že obavy měli zejména žáci první kategorie na základních školách, kde s formou on-line testů tolik zkušeností ještě nemají.
    Naši studenti, kteří se účastnili, zvládli nejen techniku, ale poradili si obstojně i s řešením úkolů jazykových. Rovněž slohový úkol na téma „Vypadalo to jako maličkost …“, napsali pěkně. Zkrátka byli úspěšní.

12. 1. 2021

Vážení uchazeči o studium na Gymnáziu Na Pražačce. Na dnešní den jsme měli naplánovaný klasický den otevřených dveří. Ze známých důvodů Vám však musíme naší školu představit pouze na dálku. Věřím, že v tomto krátkém videu se dozvíte vše důležité.

2 celoškolní soutěže mezi třídami i se zapojením kantorů

10. 12. 2020

V době distančního vzdělávání jsme pro naše studenty uspořádaly 2 celoškolní soutěže mezi třídami i se zapojením kantorů. První soutěž byla ve "sbírání" kilometrů za běh, chůzi, kolo/koloběžka. Druhá soutěž cílila na fyzickou zdatnost našich studentů - opět "sbírali" body a to za klik/leh-sed/plank/shyb/dřep. Do soutěže se zapojilo přes 70% všech studentů. Vítězové se mohou těšit na věcné ceny. V téhle době je pohyb důležitý, tak si i nadále cvičte doma, choďte na procházky, pak i to učení půjde lépe.