Vodácký kurz 4.A - nejen po vodě…

13. 6. 2024

Vodácký kurz… příležitost pro všechny studenty našeho krásného gymnázia dokázat to, že zvládnou plavat i v něčem jiném, než matematice a fyzice. Ten náš se opravdu vyvedl. Jen tak heslovitě pro shrnutí, několik momentů z celého výletu: Počasí, Otrocké práce, Drahota, Ztracené předměty, Zima a nakonec Spolupráce
Nerozumíte? Inu…

Prima C a prima D ve stanici přírodovědců

10. 6. 2024

Letos jsme obnovili tradici návštěv prvních ročníků ve Stanicí přírodovědců DDM Drtinova. Prohlédli jsme si některá ze zvířat, která stanice chová a bio-zahrádku, kde se pěstují rostliny bez chemických postřiků. Stanice přírodovědců má dlouhou tradici a nachází se v tichém klidném přírodním prostředí nedaleko smíchovského Anděla.

Biologická olympiáda 2024

9. 6. 2024

Tradičně na jaře proběhla na škole soutěž biologická olympiáda.
V kategorii A (sexty a kvinty) nás v krajském kole reprezentovala Anna Matějková ze sexty A a umístila se na 10. místě.
V kategorii C soutěžili v obvodním kole Prahy 3 studenti, Meng Ting Liao se umístila na 3. místě a Jakub Kavka na 5. místě. Meng Ting nás reprezentovala i v krajském kole, kde se stala úspěšnou řešitelkou.

Matematické soutěže ve školním roce 2023/24

8. 6. 2024

Soutěž Matematický klokan proběhla v březnu 2023. V této soutěži se již do dalšího kola nepostupuje a tak uvádíme nejúspěšnější studenty v jednotlivých kategoriích.
17. 4. proběhlo obvodní kolo matematické olympiády kategorie Z9 (naše sekundy). V této soutěži nás reprezentovali celkem 4 studenti.

Předávání maturitního vysvědčení

27. 5. 2024

Slavnostní předání maturitního vysvědčení absolventům proběhne v pátek 31. 5. 2024 v síni Atrium Žižkov, Čajkovského 12/12a, Praha 3.

 • Sexta A od 13:10 hodin.
 • Sexta C od 13:45 hodin.
 • Sexta D od 14:20 hodin.
 • Jugend debattiert

  16. 5. 2024

  Dne 10. dubna 2024 se na Gymnáziu Na Pražačce konalo školní kolo soutěže Jugend debattiert. Debatovalo se ve dvou kolech na téma "Měla by se ve všech českých školních jídelnách podávat pouze vegetariánská jídla?"
  Všech osm žáků z 5.D se na téma výborně připravilo a dokázali dobře obhájit argumenty pro i proti.
  Proběhly dvě napínavé diskuse a Matiáš Jaroš z 5.D spolehlivě načasoval debaty se zvoněním JDE.

  Výsledky přijímacího řízení do prvního ročníku školního roku 2024/2025

  15. 5. 2024
  Zveřejňujeme rozhodnutí o přijetí, či nepřijetí v přijímacím řízení do prvního ročníku školního roku 2024/2025.
 • všeobecné studium
 • zaměření na německý jazyk
 • zaměření na výtvarnou výchovu
 • Přijatým uchazečům gratulujeme. V příštím týdnu budeme rozesílat potřebné informace.
  Odvolání při nepřijetí z kapacitních důvodů se v letošním roce nepodává.
  Druhé kolo přijímacího řízení nevypisujeme.

  Výstava kvarty C ve Chvalském zámku - „Echo”

  9. 5. 2024

  Gymnázium Na Pražačce má ve zvyku pořádání výstavy ve čtvrtém ročníku šestiletého studia výtvarného zaměření.
  Tento rok byla řada na nás, abychom projevili schopnost dělání kompromisů při zvolení tématu pro celou třídu a vytrvalost naplnit vlastní umělecké ambice. Naším největším nepřítelem, jak už to tak bývá, byl čas.

  Démosthenés

  27. 4. 2024

  V úterý 23.dubna se konala řečnická přehlídka - Démosthenés. Ve školní aule své řečnické umění přednesli žáci z primy - kvinty. 23 vybraných odvážlivců nás pobavilo a také obohatilo o nové poznatky. O originalitu nebyla nouze! Stejně jako v předešlých letech jsme slyšeli nejrůznější témata, od legračních a odlehčených, přes naučné i k těm vážnějším. Každý si tak mohl užít to, co má rád, a přiučit se něco od ostatních.

  Austausch Praha - Schwäbisch Gmünd

  25. 4. 2024

  Plni nervozity a očekávání jsme se v pátek 15.března hned po vyučování vydali na hlavní nádraží přivítat naše studenty z německého města Schwäbisch Gmünd. Ten den jsme neměli žádný společný program. Studenti měli za sebou náročnou několikahodinovou cestu do Prahy, a proto jsme měli za úkol své Němce pouze odvést domů, představit našim rodinám a trochu se s nimi seznámit. Na začátku to mohlo být sice zvláštní a pro introverty i trochu těžké, většina z nás ale brzy s Němci našla společnou řeč.

  Austausch Praha - Bornheim

  24. 4. 2024

  Od 15. do 22. března jsme u nás v Praze uvítali německé studenty. Studenti z partnerské školy v německém Bornheimu přijeli v pátek večer a každý z nás si odvezl svého výměnného studenta rovnou k sobě domů. Víkend jsme měli celý volný a mohli jsme si tak naplánovat program dle svého. V pondělí jsme se setkali ráno ve škole a hráli různé seznamovací hry, smáli se a tancovali. Odpoledne jsme měli sraz na Vyšehradě.

  Mistři Prahy

  23. 4. 2024

  MISTŘI Prahy !! 🥇🏀 Chlapci z nižšího gymnázia nenašli v Pražských kolech přemožitele a vybojovali pro Pražačku první místo v Poháru pražských škol v basketbale ZŠ.

  Florbal SŠ – dívky

  16. 4. 2024

  Dne 8.4. 2024 se proběhlo základní kolo středoškolského turnaje ve florbalu. Turnaj se konal na stadionu Na Kotlářce 1 a mělo se účastnit 6 týmů. Všechny zápasy se nám podařilo vyhrát, a tak jsme postoupily do finále Prahy, které se hrálo o týden později.

  Finále konané dne 15.4.2024 se nakonec účastnily 4 týmy, z nichž jsme nejméně aktuálně hrajících florbalistek měly my. Přesto nás to neodradilo a nezastrašilo a holky předvedly bojové výkony.

  Lyžařský kurz Tercie D

  16. 3. 2024

  Od 3. do 8. března t.r. se naše třída nacházela v Peci pod Sněžkou, kde se zúčastnila lyžařského výcviku. Již od dob, kdy jsme nasedali v Praze do autobusu, nám připadalo, že tam přece nemůže být žádný sníh. Už při náročném výšlapu na Lyžařskou boudou, se náš strach z nedostatku sněhu pomalu rozpouštěl, ačkoliv nemohu říct, že by ho tam bylo hodně. Již první den odpoledne jsme vyrazili na běžky, na kterých někteří z nás stáli poprvé v životě. Mohu však s jistotou říci, že po týdnu, kdy jsme každé odpoledne poctivě běžkovali, jsme se všichni na běžkách naučili a nakonec jsme si parádně užili závěrečnou štafetu.

  Výměna Praha – Bremerhaven 2024

  15. 3. 2024

  V sobotu 2. března jsme v pozdních večerních hodinách přivítali naše výměnné partnery, kteří přijeli až z dalekého Bremerhavenu.
  Následující týden, jež jsme s nimi měli strávit, byl plný nejrůznějších aktivit. Mimo práce na skupinových projektech jsme navštívili několik výstav nebo vyrazili na exkurze. Součástí byla například procházka pražským Židovským městem nebo výlet do nedalekých Lidic, kde nám bylo umožněno kromě samotné prohlídky bývalé vesnice i nahlédnutí do místního muzea, které připomíná onu tragickou událost.

  Lyžařský výcvik tercie A

  16. 2. 2024
  Třída 3. A se v lednu zúčastnila lyžařského výcviku. Čerstvě napadaný sníh si užívala v okolí chaty Štumpovka nedaleko Rokytnice nad Jizerou. Níže naleznete více

  Přijímací řízení do prvních ročníků školního roku 2024/2025

  29. 1. 2024
  • Přihlášky ke studiu se podávají od 1. do 20. února.
  • Nejjednodušším způsobem je podání přihlášky prostřednictvím systému DIPSY.
  • Podívejte se na několik základních pokynů k vyplnění přihlášky..
  • Povinnou přílohou přihlášky je vysvědčení za 1. pololetí 7. ročníku ZŠ či druhého ročníku osmiletého gymnázia v tomto školním roce.
  • Na naši školu NEPOŽADUJEME lékařské potvrzení.
  • Prosíme Vás také o uvedení telefonu a e-mailu, usnadní to následnou komunikaci se školou.
  • V období jarních prázdnin 5. až 9. února je možné osobní doručení přihlášky pouze v úterý až čtvrtek od 8:00 do 16:00.
  • Podrobné informace naleznete v sekci pro uchazeče.