Vodácký kurz 4.C

14. 6. 2022

Byl pozdní večer, první máj, a naše třída 4.C zrovna dostavěla stany ve Vyšším brodě a sešla se, aby si vyslechla program vodáckého kurzu, který ji čekal. V doprovodu paní profesorek Tužové a Urbanové a pana profesora Imramovského jsme měli uplout asi 70 km z našeho místa až k Boršovu nad Vltavou.
Někteří z nás ještě nikdy v kánoi nepluli, a tak byli trochu nervózní, hlavně, když následujícího dne sjížděli svůj první jez, přesto všichni sebrali odvahu jej sjet, a ač do dalšího kepmu dorazila část třídy mokrá, měli jsme všichni zase o zkušenost víc. Třetího dne, tedy v pátek, nás čekala prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v republice - Českého Krumlova. Jen se tam dostat přes kaskádu jezů - odvážlivci zkoušeli splout i Lyru, nejtěžší z jezů po cestě. Ať už se cvakli nebo ne, odplouvali se zážitkem (a většinou i spoustou vody v lodi).
Po Českém Krumlově nás čekal poslední celý den, a také pořádná průtrž mračen, při které padaly stany a mokly spacáky, ale společnými silami jsme nakonec vše vyřešili a byli jsme odměněni nádhernou duhou. Když jsme posledního dne dojeli do Boršova, divili se i profesoři, jak brzy jsme tam byli, když jsme vlhcí a plní zážitků čekali na nádraží na vlak do Prahy a jediné, co nám kazilo náladu, byla vidina pondělních testů, až se zase vrátíme do školy.

Adriana Vočadlová