Tercie C v Kutné Hoře

9. 11. 2023

Ve středu 18. října 2023 se tercie C vydala do Kutné Hory. Naši výtvarnou exkurzi vedli paní profesorka Kahounová a pan profesor Pavlíček.
Den nám začal nezmarem, když nám před nosem ujel vlak. Na přestupu jsme o ty nejšťavnatější kousky stihli připravit místní knihovničku a pak nás čekala cesta autobusem, kterému nikdo neřekl jinak, než horská dráha smrti.
Všichni živí, ale s žaludkem na vodě jsme se dotrmáceli k chrámu svaté Barbory. Ten nás uchvátil svojí gotickou krásou a v jeho útrobách jsme strávili další hodinu.
Následovala dvacetiminutová pauza na oběd a protože většina z nás měla jídlo s sebou, tak jsme si jen v klidu užívali kutnohorské výhledy.
Další zastávka byla GASK, která měla nádhernou expozici. Tam jsme byli rozděleni do skupinek a všichni poctivě vyhledávali informace, o které jsme později obohatili formou prezentací i naše spolužáky.
Nestihli jsme bohužel vše a už už jsme se hnali na zpáteční vlak do Prahy. To jsme však ještě netušili, že se náš vlak někomu stal osudným a bude tak mít dvouhodinové zpoždění. Unavení jsme se doploužili na autobusovou zastávku a po krátkém čekání už jen dlouhá cesta zpátky domů.

Zemková Aneta