Výlet do Bad Marienbergu

16. 5. 2022

Na začátku května mělo 7 studentů a studentek našeho gymnázia možnost navštívit město Bad Marienberg v rámci programu „European house of members”. Sešli jsme se v pondělí ráno i s dalšími zájemci z ostatních českých gymnázií na Hlavním nádraží v Praze, kde už na nás čekal malý autobus, kterým jsme jeli necelých 8 hodin do již zmiňovaného lázeňského městečka Bad Marienberg nedaleko velkých německých měst jako například Frankfurt nebo Kolín nad Rýnem. Program byl nabitý už od samotného příjezdu. Druhý den nás čekal internacionální večer, kdy jsme všichni představili naši zemi, z které jsme přijeli, nechybělo i tradiční jídlo. Další den jsme navštívili Mohuč, kde jsme viděli sněm německé spolkové země Porýní-Falc (německy Land Rheinland-Pfalz) - „Mainzer Landtag”. Nevěnovali jsme se pouze politice, ale taky si užívali v „Kletternwaldu” nebo na bowlingu. Tento pobyt nás neobohatil pouze o politické znalosti Evropské unie, ale hlavně nás posunul jazykově, vzhledem k tomu, že jsme museli komunikovat pouze v němčině nebo angličtině. Byla to pro nás všechny zajímavá zkušenost, kterou bychom si rádi zopakovali.

Anna Ošťádalová