Prima C a Sekunda D ve Stanici přírodovědců na Smíchově 2019; 13. a 14. května 2019

27. 5. 2019

Vypravili jsme se na prohlídku Stanice přírodovědců na Smíchově. Třída se rozdělila napůl a jedna skupina šla na prohlídku areálu a druhá absolvovala mikroskopické praktikum, jehož tématem byly jednobuněčné vodní organismy.
Součástí prohlídky byla také bylinková zahrádka, na vlastní oči jsme viděli, proč se říká, že má někdo oči jako len nebo jako pomněnka, jak vypadá hořký pelyněk a také jak vypadají rostliny, které používáme jako koření při vaření. Třeba oregano, majoránka, šalvěj, rozmarýn, meduňka a další. Zajímavá byla i ukázka ovíjivé liány s názvem chmel otáčivý (Humulus lupulus) nebo jakostní chřest, který vypadá jako okrasný asparágus.
Mezi oběma částmi programu jsme si udělali přestávku, dali si svačinku a při návštěvě místního WC nás zaujal plakát s fotkami výkalů různých živočichů (viz přiložené foto).
Potom sekunda D zašla do terária, kde chovají různé exotické živočichy. Jsou to například tito: želvy kajmanky, krokodýl nilský, kajmani, varani a několik druhů hadů.
Prima C se místo návštěvy terária vydala k včelím úlům, kde se dozvěděla spoustu zajímavých informací nejen ze života včel, ale také vos a čmeláků.
Pak už se nám nachýlil čas, tak jsme se kolem výběhu klokanů (dvě klokaní mámy nosily svá mláďata ve vaku a třetí klokaní miminko nosila ve vaku na krku chovatelka, protože jeho máma uhynula) odebrali zpět na zastávku Arbesovo náměstí a odjeli do školy.
Jak se nám exkurse líbila můžete vidět na přiložených fotografiích.

prima C a sekunda D