Podzimní zájezd do Nizozemska

17. 11. 2019

Již tradiční akce podzimních prázdnin, tedy jeden z legendárních zájezdů paní profesorky Pacákové, kterého se účastní studenti různých ročníků, započal na Lukách v pátek 25. října v 18:00 srazem, na který samozřejmě všichni, včetně paní profesorky Pacákové, dorazili včas. Jakmile se všichni usadili, kufry se naložily a rodiče zamávali mladším ročníkům. Mohli jsme vyrazit na vyhlídkovou hodinovou cestu skrz centrum Prahy, až jsme se nakonec spokojeně napojili na dálnici D8 a pokračovali nocí na severozápad.
Do Amsterdamu jsme dorazili v brutální ranní hodinu notně mrzutí. Trochu jsme ale pookřáli při prvních paprscích světla, a když konečně vyšlo slunce, měli jsme zas všichni báječnou náladu. Navštívili jsme Van Goghovo museum a Rijks museum, pokusili jsme se projít si centrum města.
Ubytování jsme měli zařízeno na celou dobu v mobilheimech v překrásném kempu 40 min cesty od Amsterdamu. Paní profesorka se letos opravdu překonala, měli jsme snad nejhezčí a nejpohodlnější bydlení za posledních 6 let.
V následujících několika dnech jsme jezdili autobusem křížem krážem po celém širém okolí a navštívili mnoho zajímavých míst včetně Volendamu, Zaandamu, Delft, Antverp, Naardenu, Haagu, Rotterdamu a nakonec Drážďan.
Nejlepší momenty výletu byly zcela jistě: obrovské mořské akvárium, rozsáhlý skanzen s větrnými mlýny, museum diamantů nebo museum modré keramiky. Sexta A také ocenila pláž při západu slunce nebo museum hygieny v Drážďanech.
Závěr výletu byl také velice povedený, protože jsme nedorazili uprostřed noci a nečekalo se od nás, že to samé ráno půjdeme do školy. Navíc byl další den Halloween, takže načasovat už to lépe nešlo.
Těšíme se na příště.

Kristina Fidlerová