Lyžařský výcvik tercie D

14. 4. 2023

Od neděle 19. března do pátku 24. byla naše 3.D. na horách v Peci pod Sněžkou. Po týdenních jarních prázdninách jsme se znovu setkali u školy a místo do lavic nasedli do autobusu. Ze začátku na nás dopadaly obavy, že nebude sníh, ty ale dokázala překonat dobrá nálada v autobuse. V Peci jsme vystoupili z autobusu a vyrazili na cestu po svých. Čím jsme byli výš, sněhu přibývalo a tím z nás naše prvotní obavy dočista opadly. Místy bylo sněhu na některé v teniskách až moc:). Poté co jsme překonali hřebeny hor, došli jsme do tíženého cíle - Lesní boudy.
Týden to byl opravdu vydařený a plný aktivit a zážitků. Dopoledne jsme trávili na svahu, kde jsme někdy bohužel museli bojovat s těžkým sněhem, ale dle mého názoru, jsme si i tak lyžování užili. Po lyžování jsme se vraceli natěšení na oběd. Už teď na jídla v boudě s jistou nostalgií vzpomínáme:) Po krátkém odpočinku jsme vyráželi na běžky. Mnoho z nás bylo na běžkách poprvé nebo na ně neměli úplně hezké vzpomínky a tak se ne každému chtělo, opustit teplo boudy. Nejdřív jsme před boudou hráli různé hry, aby jsme se s běžkami lépe sžili. Už v tu chvíli začalo být jasné, že to bude legrace. První den jsme dojeli ke Kolínské boudě, další dny nás ale čekaly mnohem delší výlety. Jedním z mých nejoblíbenějších zážitků za celé hory byl výlet na Černou horu. Nejprve se skoro nikomu cestu zdolávat nechtělo, ale nakonec se pár z nás našlo. Ačkoliv jsme byli většina začátečníci, dokázali jsme na Černou horu vyjet a bylo to moc hezké. Další den nás čekala výprava, která vedla přes vrcholky hor. Zejména při cestě zpět jsme zažili silné zážitky, kdy jsme se často silou vůle snažili udržet na běžkách. Někdo si odtamtud odvezl i pár modřin, přesto na to vzpomínáme s úsměvem:)
Společně jsme trávili i večery, na které jsme ve skupinách vymýšleli program. Postupně jsme si tak spolu zahráli nejrůznější hry. Jeden večer pro nás vymýšleli program i učitelé, kteří pro nás připravili večerní štafety na běžkách.
Čas strávený na horách byl krásný a utekl velmi rychle. Byl důležitý i pro naše vztahy ve třídě. Vzhledem k tomu, že jsme tu spolu trávili mnohem více času, než během normálního týdne ve škole, dokázali jsme se více jako třída stmelit.
Děkujeme učitelům (Monika Brožová, Petra Šmardová, Aleš Imramovský), škole a spolku rodičů za to, že se nás lyžák mohl uskutečnit.

Anna Lukšů