Výměnný pobyt kvinty D s Bremerhavenem

16. 4. 2019

V pátek večer 29. 3. 2019 se polovina kvinty D sešla na Hlavním nádraží, aby přivítala německé výměnné studenty z Bremerhavenu, u kterých strávila velmi příjemný týden v září loňského roku. Čekal nás nabitý program, během kterého jsme chtěli Němcům ukázat Prahu a seznámit je s českou kulturou.
Hned v sobotu ráno jsme začali projížďkou po Vltavě, zpestřenou malou oslavou narozenin, procházkou přes Karlův most a Malou Stranu až na Petřín, kde jsme si mohli prohlédnout Prahu z rozhledny, den jsme zakončili představením Laterny magiky. Neděli jsme měli volnou a strávili jsme ji v rodinách. V pondělí jsme se na Velvyslanectví SRN dozvěděli o událostech roku 1989 a prošli přes Pražský hrad až k Židovskému muzeu. V úterý jsme začali ve škole pracovat na projektech a po obědě jsme se vydali na exkurzi do Lidic, která nás všechny moc zaujala. Ve středu jsme navštívili TEP-Faktor, kde jsme si při plnění úkolů znovu prověřili nejen své jazykové znalosti, ale také různé dovednosti. Čtvrtek jsme strávili ve škole, kde jsme dokončili naše projekty, které jsme následně prezentovali. Všichni jsme se tak dozvěděli něco nového o českých vynálezech, T. G. Masarykovi, pivovarnictví, filmovém umění a dalších zajímavých tématech i osobnostech svázaných s Českou republikou. Týden jsme zakončili bowlingem. Následující den ráno jsme se znovu sešli na Hlavním nádraží, abychom se rozloučili.
Celý týden pro nás byl nezapomenutelný a myslím, že mnoho z nás by si rádo výměnu znovu zopakovalo. Každý z nás si určitě něco odnesl a někteří výměnní partneři už slíbili, že za námi opět přijedou. Děkuji za všechny profesorkám Janáčové a Tužové, které celou výměnu zorganizovaly.
Závěrem připojuji ještě poděkování za finanční podporu Česko-německému fondu budoucnosti a Klubu rodičů naší školy.

Anežka Hodoušková, 5D