Výlet do Anglie

18. 9. 2019

31.8. 2019 po úmorné cestě autobusem, včetně kontroly pasů ve tři hodiny ráno, jsme konečně spatřili pobřeží Anglie.
Anglické balíky slámy, anglická silnice, anglické slunce, anglické mraky …
Po příjezdu do Yorku jsme obdivovali tamní cihlové domky, součástí prohlídky města byla i návštěva vikingského muzea a muzea čokolády spojená s ochutnávkami.
Kvečeru proběhlo setkání s hostitelskými rodinami a první noc v Anglii.
Druhý den jsme navštívili nádraží 9 ¾, ležící uprostřed malebných vřesovišť, pak jsme zamířili do rybářského městečka Whitby, kde jsme na vlastní kůži zažili pravé anglické počasí. To se naštěstí vylepšilo a mohli jsme se zastavit u Flamborough Head a obdivovat tamní křídové útesy.
Nazítří jsme vyrazili do národního parku Yorkshire Dales. Tentokrát nás počasí úplně zradilo a prohlídka musela být zkrácena. Ale ani deštivé počasí nás neodradilo od vycházky k Malham Cove, majestátnímu vápencovému amfiteátru; na jeho vrchol vedla spousta schodů, nicméně nádherný pohled do krajiny stál potom za tu námahu.
Čtvrtý den našeho pobytu v Anglii jsme zamířili do Fountains Abbey. Prohlédli jsme si zbytky kláštera i okolní rozlehlé zahrady. A pak jsme vyjeli na Londýn. Cestou jsme se zastavili v Peterborough prohlédnout si úchvatnou katedrálu a všichni jsme se rozprchli za nákupy. Následně jsme pokračovali v cestě do Londýna, kde jsme přespali v hotelu.
Poslední den naší cesty jsme věnovali Londýnu. Prošli jsme si nejznámější historické památky a návštěvu Londýna jsme uzavřeli plavbou po Temži.
Na zpáteční cestě do Prahy jsme rozebírali nové zážitky a historky, o které rozhodně nebyla nouze. A věřím, že velká část studentů se ráda výletu do Anglie zúčastní i příští rok.

Adriana Vočadlová, Amálie Němečková 2. C