Soutěž Němčina nás baví

16. 5. 2022

Dne 4. 5. 2022 jsme se zúčastnili soutěže “Němčina nás baví”, která proběhla v budově Gymnázia mezinárodních a veřejných vztahů na Praze 5. Byla určena pro žáky ZŠ a nižších gymnázií. Soutěžili jsme ve čtyřčlenných týmech na různých stanovištích a za splněné úkoly získávali body. Celkem se zúčastnilo 25 škol z Prahy a blízkého okolí.
Smysl soutěže spočíval v tom, že bylo osm stanovišť, kde jsme museli plnit různé úkoly, jako například: ochutnávka pokrmů a nápojů z německy mluvících zemí, kvíz, loga, obrázky, videoukázka, porozumění s textem, poskládání jednotlivých slok německé písně do správného pořadí atd…
Každý tým z jednotlivé školy měl záznamový arch, kam nám žáci starších ročníků z místního gymnázia zaznamenávali získané body.
Po skončení celé soutěže jsme měli hodinu pauzu, aby organizátoři mohli spočítat body. To nám dalo dostatek času se občerstvit a popovídat si o soutěži.
Celá akce se nám velmi líbila, moc jsme si ji užili a našim následovníkům vřele doporučejeme, aby se soutěže příští rok také zúčastnili.
Nakonec jsme obsadili nepopulární 4. místo – o půl bodu za třetími. Ale to nevadí, důležitý pro nás je hezký zážitek a vědomí, že jsme bojovali ze všech svých sil.

Tamara Ćirić, Jakub Černý, Josef Posejpal, Severina Špiritová