Schulverbundfinale Jugend debattiert international 2018

3. 4. 2018

Účast naší školy na debatním projektu Jugend debattiert international je již dlouholetou tradicí. Letos jsme ale poprvé hostili kolo, ve kterém spolu debatují žáci z různých škol a z různých měst. Našimi spoludebatanty se letos stali žákyně a žáci z Gymnázia Arabská v Praze a Masarykoa gymnázia v Plzni a bylo opravdu na co koukat.
V úterý 20.března vše začalo oficiálním pozdravem, představením an následně už jen zbývalo vylosovat debatní role a vyčkat 20 minut, během kterých měli debatanti poslední možnost si po zjištění své pozice v debatě uspořádat své myšlenky.
Ve dvou samostatných debatách na téma, zda by si měli žáci uklízet školu sami mělo publikum možnost pozorovat perfektní přípravu, nasazení a skvělé vyjadřovací schopnosti všech osmi „statečných“ a po, pro debatanty jistě náročných dvou hodinách, byli vyhlášeni dva, kterým vlna adrenalinu vyskočí ještě při kvalifikaci do národního finále, které se bude konat v pražském Goehe institutu a tento rok může naše škola opravdu slavit.
Ze třech debatantů, kteří postoupili vrámci školního kola (Evelína Mühlová, Alžběta Beránková a Oliver Lossmann, všichni žáci 5.D) se na dvou postupujících pozicích umístili Bětka a Oliver, kterým moc gratulujeme a držíme palce v dalším kole.
Děkujeme srdečně Göthe institutu a německým profesorům naší školy za velkou pomoc při organizaci a samozřejmě profesorům a žákům obou škol, které přijali naše pozvání.
Doufáme, že bylo naše úterní debatní dopoledne pro všechny zúčastněné příjemné a již teď se těšíme na příští debatní sezonu na Pražačce!
Terzie Hovorková 6. D

Christine Cafourková