Republikové finále projektu Jugend debattiert (Mládež debatuje)

12. 6. 2021

Při republikovém finále, které se konalo 3. června, se sešli 4 nejlepší žáci z různých škol, aby debatovali, vyjadřovali svá stanoviska k velmi aktuálnímu tématu, a to k otázce povinného očkování proti coronaviru.
Finalisté prošli přes školní kola, semifinále, kterého se účastnilo 8 nejlepších debatantů z celé České republiky, až do závěrečné části celého projektu. Ve finálové části se nejlépe prosadil Šimon Bízek z kvarty D, který zúročil velmi náročnou přípravu a podporu pana von Vorsta.
Věříme, že Šimon naváže na finálový úspěch a prosadí se také při Mezinárodním finále soutěže, které se bude konat v září 2021 v Praze.
Děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a doufáme, že Šimonův úspěch je motivací pro další žáky v příštím roce.

Dobromila Janáčová