Návštěva německých studentů z Bornheimu v Praze

3. 10. 2019

Dne 13. 09. 2019 v ranních hodinách dorazil do Prahy konečně autobus německých přátel z Bornheimu. Trošku nervozity bylo tentokrát jak u německých kamarádů, tak i u nás. Chtěli jsme, aby se naši němečtí kamarádi cítili u nás dobře a pobyt v Praze si užili jako my u nich.
Společný program jsme zahájili v pátek v naší škole. Zahráli si pár her a dostali jsme zadání týdenního projektu, který jsme prezentovali na konci výměny. Následoval víkend, který jsme si organizovali sami. V sobotu a v neděli jsme zvládli výlet na Karlštejn, Petřínskou rozhlednu, jízdu historickou tramvají, koupání a samozřejmě nutné nákupy v centru Prahy.
V pondělí začal společný program pro celou naši skupinu. Zúčastnili jsme se prohlídky Hradčan a Malé Strany. Po celou dobu nás provázel velmi schopný, sympatický, německy mluvící průvodce. Jeho výklad byl zajímavý a všechny nás zaujal. Odpoledne jsme stihli ještě ZOO a večer lasergame. Němci byli nadšeni a my byli spokojeni, že se jim v Praze líbí.
V úterý byl naplánovaný výlet do herního centra TEPfactor, kde probíhají únikové hry. Rozdělili jsme se do skupin a plnili zajímavé dobrodružné úkoly. Museli jsme zapojit hlavu i svaly. Večer jsme ještě stihli společnou procházku noční Prahou.
Středa byla ve znamení poznání centra Prahy. Absolvovali jsme Stadtralley v okolí Staroměstského náměstí. Udělali jsme spoustu zajímavých fotografií a plnili při tom úkoly spojené s historií Prahy. Dále následovala návštěva Neviditelné výstavy a večer byl připraven pro celou naši skupinu bowling.
Den loučení nastal bohužel již ve čtvrtek, ale až v pozdních hodinách, a tak jsme měli ještě spoustu času zažít společné chvíle u nás ve škole. Došlo k vyhodnocení týdenního projektu a večer proběhla závěrečná párty. Vzpomínali jsme na zážitky a hezké chvíle celého týdne. Němečtí kamarádi vyhodnotili celý týden na výbornou a nechtělo se jim domů. Bohužel úžasný týden byl u konce.
Rád bych tímto poděkoval paní profesorce Floriánové a paní profesorce Trunečkové za výborně připravený program. Nesmíme zapomenout na naše rodiče, kteří se našim kamarádům dokonale věnovali. Získali jsme nové přátele a zlepšili jsme se v němčině. Pro všechny to byla úžasná zkušenost, již teď se těšíme na další výměnu.
Závěrem děkujeme za finanční podporu Klubu rodičů naší školy.

Šimon Bízek, tercie D