Návštěva kina

22. 10. 2021

Dne 21.10.2021 třída navštívilo 27 žáků ze třídy 4.D v čele s paní profesorkou Trunečkovou nejstarší stále fungující kino v Čechách, a to kino Lucerna. Zde se nám promítal německý film s názvem Curveball, který byl připraven jako program festivalu německy mluvených filmů, nebo-li FILMFEST, který se v Praze koná od 20. do 26.října a v Brně od 2. do 7.listopadu, a nabízí celkem 15 německy mluvených filmů.
Hlavní roli hraje ve filmu expert na biochemii, doktor Arndt Wolf, který je přesvědčen, že Saddám Husajn má biologické zbraně, které chce použít proti Západu. Získá iráckého informátora, který vystupuje pod přezdívkou Curveball, a tvrdí, že pracoval v Iráku na výrobě antraxu. Wolf nakonec ale zjišťuje, že si irácký ,,biochemik” Rafid vše vymyslel, a kvůli tomu přichází o práci. Německá tajná služba ale vše ututlá, takže zbytek světa je přesvědčen, že Rafidovy výpovědi byly pravdivé… Což způsobí mnoho dalších událostí.
Film Curveball je mimochodem natočen podle pravdivých událostí, které se odehrály na přelomu 21.století, bohužel už ale v kině není dostupný, přesto můžete zajít na jiné výtvory Filmfestu, které budou dozajista stejně zášivné a napínavé jako tento. Film bych ohodnotil čestnými čtyřmi hvězdami z pěti.

Mirek Šťastný, 4.D