Naše exkurze ZOO Praha

9. 9. 2019

Druhý den školního roku naše třída sexta A za doprovodu naší třidní profesorky Halamkové navštívila pražskou zoologickou zahradu.
V 8:15 jsme se všichni setkali u stanice metra Nadraží Holešovice a autobusem jsme se dopravili až přímo k zoologické zahradě. Tam nám následně paní profesorka obstarala vstupenky a mohli jsme začít naši exkurzi, první ve školním roce 2019/2020.
Již od vstupu se nás ujal sympatický průvodce, který byl předem zajištěný a slíbil, že s námi projde některé savce a popovídá nám o nich. To se bude určitě náramně hodit těm, kteří letos maturují z biologie. Začali jsme společně u lemurů, kde dokonce byla dvě roztomilá mláďata se svou matkou. Následně jsme prošli k lachtanům, kde jsme taktéž měli štěstí, neb se nám ukázalo nedávno narozené lachtaní mládě Eda. Poté jsme si procvičili svou fyzickou vytrvalost, společně jsme vyšlápli kopec, abychom se dostali k pavilonu Indoneské džungle. Tento jsme ze všech pavilonů pražské zoo naštívili jako první. V pavilonu jsme viděli orangutána, volně létající kaloně a mnoho ohrožených vodních želv.
Posledním místem prohlídky měl být Africký pavilon a zde naše exkurze s průvodcem měla končit. Ale cestou tam jsme se ještě zastavili u ledních medvědů a indických slonů. Poté, co jsme dorazili do Afrického pavilonu, kde nás nejvíce zaujaly ohromné žirafy, jsme poděkovali a rozloučili se s naším průvodcem. Byl skvělý, věnoval nám téměř dvě hodiny svého času a díky němu jsme se z říše savců dozvěděli opravdu hodně nového. Pěkné bylo, že jsme společně jako sehraný tým dokázali reagovat na jeho dotazy.
Kolem 12 hodiny jsme dostali rozchod a každý se vydal podívat na svá oblíbená zvířata.
Na závěr bych chtěl říct, že exkurzi jsme si užili, měli jsme hezké počasí a panovala dobrá nálada. Byla to hezká příležitost, jak odstartovat náš poslední společný školní rok.

Oskar Konaré, 6.A