Lyžařský výcvik 3.D v Rokytnici nad Jizerou

8. 3. 2019

Ve dnech 24.2. - 1.3.2019 absolvovala třída 3.D lyžařský výcvik v Rokytnici nad Jizerou.
Nedělní odjezd z Prahy do Krkonoš proběhl bez problémů. Po příjezdu do Rokytnice následoval výstup k chatě Erlebach, ve které jsme byli ubytováni. Večer jsme byli seznámeni s organizací týdne, který byl před námi. Téměř po celou dobu pobytu jsme si užívali slunečného počasí – dopoledne na sjezdových lyžích a odpoledne na běžkách. V poledne a večer jsme se vždy těšili na dobré jídlo v nedaleké chatě Dvoračky. Po večeři jsme trávili čas spolu pohromadě ve společenské místnosti a hráli nejrůznější hry. Jednou jsme si také pro společně strávený večer upekli perník.
Organizátoři kurzu pro nás, mimo jiné, připravili i celodenní běžkařský výlet na hřebeny Krkonoš, při kterém jsme navštívili mnoho zajímavých míst, například Mumlavské vodopády či skokanské můstky v Harrachově. Nejkrásnější však bylo místo u Mohyly Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší, odkud byl krásný výhled na celé Krkonoše (viz foto). Kdo zde byl poprvé, tak se dozvěděl, že kamenná mohyla byla na hřebeni Krkonoš nad Vrbatovou boudou postavena na paměť tragicky zemřelých přátel, Václava Vrbaty a našeho tehdy nejlepšího lyžařského závodníka Bohumila Hanče. Oba muži zahynuli při závodě na 50 km, který se konal 24.3.1913. Od té doby je 24. březen uctíván jako Den Horské služby ČR.
Většina z nás si lyžařský kurz velmi užila, děkujeme organizátorům akce za pěkné zážitky a také Klubu rodičů za příspěvek na dopravu.

Tercie D