Lyžařský kurz, Tercie C Rokytnice nad Jizerou, chata Erlebach, 6.–12. 1. 2019

18. 1. 2019

V neděli 6. ledna jsme vyrazili autobusem do Rokytnice nad Jizerou. Celý prosinec jsme se obávali, zda budeme mít na horách sníh a jestli se pohodlně dostaneme na sjezdovku. Realita však byla úplně opačná. Takové přívaly sněhu se jen tak nevidí. Sněžilo v podstatě každý den nepřetržitě.
Lyžování jsme si užili na sjezdovce i na běžkách. Někteří z nás stáli na běžkách poprvé v životě, ale dalo se to zvládnout. První den jsme soutěžili v různých „hrátkách“, abychom získali stabilitu na těchto úzkých lyžích. Předposlední den jsme absolvovali celodenní výlet na běžkách do Harrachova, kde jsme si z lanovky prohlédli skokanský areál. Cestou jsme se též zastavili u krásného Mumlavského vodopádu. A poslední den jsme završili běžeckým závodem tříčlenných štafet.
Sjezdovky jsme si také užili. Kvůli každodennímu sněžení však bylo těžké svahy dobře upravit, a tak jsme se i při sjezdování dolů dost zapotili. Vždy jsme se těšili na horkou polévku a dobré jídlo na horské chalupě Dvoračky.
A kde jsme bydleli? To je kapitola sama pro sebe. Chata Erlebach není žádný hvězdičkový hotel, ale má svoje nezaměnitelné kouzlo. Byli jsme tam hodně spolu, v místnosti s krbem jsme si užili spoustu legrace a taky jsme se přesvědčili, že si dokážeme hory užít i bez přehnaného komfortu. Dobře jsme spolupracovali při přípravě snídaní, mazání lyží a když bylo cokoli potřeba, vždy někdo pomohl. Erlebaška byla prostě naše.
Radujeme se ze všech fotek a těšíme se na filmový záznam z celého kurzu.
A už teď přemýšlíme o dalších společných akcích.
Děkujeme Klubu rodičů za příspěvek na dopravu na kurz.

Tercie C + Klíma, Tužová, Brožová