Bad Marienberg - 24. 9. - 2. 10.

22. 10. 2022

Seminář v Německu? Noví přátelé? Nové zkušenosti? O čem to celé bylo?
Uvědomit si, že pokud chceme něco ve světě změnit, měli bychom nejprve začít u sebe a našeho blízkého okolí. Uvědomit si, co má smysl, co ne, co chceme dělat a především, jak udělat svět okolo nás lepším místem? Zpomalit a vypnout. Na chvíli vystoupit z této rychle se měnící turbulentní doby. Být na chvíli sám se sebou, ničím nerušen a jen sledovat, co se nám naše tělo snaží říct. Vnímat. Prostřednictvím meditace, hlubokých rozhovorů, vystupováním z naší komfortní zóny a sdílením pocitů jsme se snažili porozumět a poznat blíže nejen naše já, ale i to ostatních.
Záleží na nás, záleží na každém z nás. Každý z nás má možnost měnit sebe, každý z nás má možnost měnit svět. Stačí jen začít, krůček po krůčku.
Právě o tom byl tento týdenní seminář v německém Bad Marienbergu, kterého jsem se zúčastnil spolu s dvěma spolužačkami. Další studenti byli z Německa, Polska, Řecka a také z Česka. Přestože angličtina nebyla nikoho mateřským jazykem, navázali jsme mezi sebou velmi blízký a vřelý vztah. A ačkoliv jsme se znali jen pár dnů, dokázali jsme si vytvořit prostředí, ve kterém jsme se respektovali, pomáhali si, navzájem se poslouchali, a kde jsme se cítili bezpečně.
Bylo to krásné.

Adam Maštalíř