Hockeyshow 2. 4. 2019

30. 4. 2019

Netrpěliví fanoušci oděni v červených barvách už napjatě čekají na své dnešní hrdiny – maturanty – kteří se již za chvíli utkají se svými profesory. Ne, nejedná se o maturitu, ale o hokejový zápas, kvůli kterému naši hoši každé úterní ráno statečně vstávali a tvrdě trénovali.
Již tradičně se prvně konal dámský, krapet pomalejší, avšak o to takticky zajímavější zápas profesorek proti maturantkám. Maturantky ze sebe vydaly vše, avšak nemilosrdné profesorky, v čele s neoblomnými střelkyněmi paní prof. Tužovou a paní prof. Brožovou, nakonec nasázely do naší brány celých 7 gólů, zatímco z naší strany padl jen jeden. Ale jak říká pan prof. Klíma, proher nás v životě čeká ještě mnoho, a důležité je, že si všichni zápas užili.
Následoval souboj maturantů proti profesorům, plný skvělých hráčů ze sexty A a D, ale i mnohých talentů z profesorského týmu. Diváci mohli vidět promarněné šance, nepovedené akrobatické kousky a smutné tváře, ale co je důležitější, i spoustu radosti, krásných gólů, spolupráce a podpory! Zpočátku vypadala hra velmi vyrovnaně, poté se ale v maturantech probudil týmový duch, sebrali v sobě veškeré své síly a hochům se podařilo dostat puk do brány přes paní prof. Šmardovou celkem čtyřikrát- zápas tedy nakonec skončil pro maturanty 4:1. A výhra to byla nepochybně zasloužená.
Všem fanouškům děkujeme za skvělou atmosféru! Zvláště pak děkujeme panu řediteli Kašparovi, profesorům a dalším zaměstnancům našeho gymnázia, že nás po celou dobu ochotně podporovali a že máme tu možnost udržovat na naší škole tuto tradici.

Jitka Bačáková 6. D

Klub rodičů přispívá jako každý rok na pronájem haly v Letňanech, kde se hockeyshow koná, a letos jsme to ještě trošku vylepšili.
Domníváme se, že zorganizovat takovouto akci je náročná činnost a je moc dobře, když se sejde skupina aktivních účastníků a dá celou akci dohromady.
Rozhodli jsme se odměnit věcnými dárky neobvyklé výkony studentů i učitelů.

Ocenili jsme tedy
•    statečné organizátory (Tomáš, Anička),
•    nejlepšího hráče KRPŠ (Holzik)
•    nejvěrnějšího fotografa (Chaloupecká – Pacáková) a věrnou Abigel (fenka), která vydržela oba zápasy být hodná a pozorná
•    největšího smolaře, klikaře, nejhezčí tanec s hokejkou, nejhezčí neproměněnou gólovou příležitost, nejkurióznější pád, statečnost,
•    nejlepší držkopád kantorů

V Letňanech jsme společně vytvořili velmi příjemnou atmosféru a rádi bychom Vás tímto chtěli pozvat zase za rok na stejné místo, abyste zažili tu prima hokejovou náladu a podpořili studenty, kamarády, rodiče a jiné známé.

Sportu zdar
Místopředsedkyně KRPŠ