Chemická olympiáda na Pražačce

29. 4. 2024

V druhém pololetí proběhla na naší škole chemická olympiáda, které se zúčastnili vybraní žáci ze sekund, tercií, kvart a kvint.
V kategorii D se školního kola zúčastnili 2 žáci. Markéta Šípová (2.C) následně obsadila v obvodním kole 2. místo a poté reprezentovala školu i v krajském kole.
V kategorii C se školního kola zúčastnilo 6 žáků. Matěj Lizec (3.C), který vyhrál, se pak v krajském kole umístil na 39. místě.
V kategorii B proběhlo pouze školní kolo, kterého se zúčastnila a které vyhrála Alexandra Kryvošejeva (5.C). Stejně tak v kategorii A proběhlo pouze školní kolo, kterého se zúčastnila a které vyhrála Marie Sára Stejskalová (4.C).
Vážíme si toho, že se zájemci dobrovolně pustili do zpracování časově náročného domácího kola, které není vůbec jednoduché a které vyžaduje velké zapálení pro chemii. Účastníci pak museli prokázat i své laboratorní dovednosti a psali test školního kola. Jsme rádi, že je o chemickou olympiádu na Pražačce zájem, a těšíme se na motivované zájemce v příštím roce!
Úspěšným řešitelům letošního ročníku chemické olympiády gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jan Tříska