Chemická olympiáda na Pražačce

25. 4. 2023

Jako každý rok proběhla na naší škole chemická olympiáda. Řada našich žáků uspěla i v odvodních a krajských kolech.

Kategorie B se zúčastnila Olexandra Kryvosheyeva ze 4.C, která se umístila na 5. místě v krajském kole.

Kategorie C se zúčastnili ve školním kole 3 žáci, postoupila Marie Sára Stejskalová ze 3.C a umístila se krajském kole na 15. místě.

Kategorie D se zúčastnil ve školním kole 13 žáků, postoupili Matěj Lizec ze 2.D a Richard Holý z 2.A. Kluci se umístili na 2. a 3. místě v obvodním kole a zúčastnili se i krajského kola, kde se stali oba úspěšnými řešiteli.

Chválíme všechny zúčastněné žáky za zpracování časově náročného domácího kola, které jako každý rok vyžaduje velké zapálení pro chemii. Účastníci pak musí prokázat i své laboratorní dovednosti a na závěr píší test. Jsme rádi, že je o chemickou olympiád na Pražačce zájem a těšíme se na motivované zájemce v příštím roce! Úspěšným řešitelům letošního ročníku chemické olympiády gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Za učitele chemie

Jan Tříska