Bremerhaven výměna

4. 10. 2023

15.9. až 22.9. jsme se jako jazyková skupina S1 třídy kvinty D podívali díky výměnnému pobytu do německého města Bremerhaven. Toto město leží na severu Německa a spolu s Brémami tvoří spolkovou zemi Svobodné hanzovní město Brémy.
Začátek našeho pobytu jsme strávili seznamováním se s hostitelskými rodinami, u kterých jsme poté celou dobu pobytu bydleli. S hostiteli jsme i mimo program trávili čas, což nás určitě jazykově obohatilo.
První den jsme navštívili Historické muzeum, kde jsme se seznámili ještě víc navzájem. Poté jsme podstoupili tří hodinovou plavbu kolem Bremerhavenského přístavu, který je pro město velmi významný.
Program v týdnu byl plný - spojujícím tématem byla “Mládež”. Na základě toho jsme byli v Brémách v muzeu o dětství v minulém století, na představení o Jimu Morrisonovi, zúčastnili jsme se městské akce o životě mládeže a celkově společenském dění za druhé světové války a tvořili projekty ve formě prezentací. V programu jsme ale jen tématem omezení nebyli, navštívili jsme i například Muzeum klimatu, nebo jsme navštívili mexickou restauraci.
Týden nám určitě dal spoustu nových zkušeností a těšíme se v březnu na německou návštěvu!

Sára Masařová