Adaptační kurz v Haidmühle 2019

18. 9. 2019

Náš zájezd jsme začali 2. září v pondělí v Loudově ulici. Jelikož jsme se vůbec neznali, cesta do Německa probíhala v tichosti. Když jsme dorazili, uvítali nás tradičním studeným obědem a ledy mezi námi začaly roztávat. Hned po rozdělení do pokojů pro nás měli němečtí lektoři připravený program. Když jsme večer šli pozorovat hvězdy, zdali jsme se tou dobou daleko lépe.
Další den jsme po vyučování hráli pohybovou hru v lese a potom jsme se připravovali na táborák a přespání pod hvězdami. Ráno jsme se probudili vymrzlí, ale zážitek stál za to. Ve středu jsme lezli na strom a i přes prvotní strach většina žáků tuto aktivitu zvládla. Po tomto zážitku jsme překročili hranice Německa a vyrazili na Šumavu. V blízkosti hranic jsme ještě hráli zábavné hry a pak jsme se vydali zpátky na večeři.
Ve čtvrtek jsme zase měli ranní vyučování a pak jsme ochutnali klasický bavorský weißwurst. Po dobrém obídku jsme hráli tradiční bavorské hry. V další aktivitě jsme napsali dopis svému budoucímu já. Potom jsme společnými silami udělali hamburgery. Tím jsme příjemně ukončili náš pobyt v Haidmühle, protože jsme příští ráno odjížděli do Prahy.
V pondělí nás naše nová škola přátelsky přivítala do nového školního roku.

Veronika Březinová a Sára Masařová