Pražačka slaví 60. narozeniny

1. září uplynulo 60 let od vstupu prvních studentů na půdu školy, která dnes nese jméno Gymnázium Na Pražačce. Toto výročí gymnázium náležitě oslavilo v týdnu od 11. do 15. září 2017. Během tohoto týdne školu navštívila a na vlastní studentská léta zavzpomínala řada absolventů.

HLAVNÍ SETKÁNÍ SE KONALO V ÚTERÝ 12. ZÁŘÍ OD 17:00 DO 20:00 HODIN v budově školy. Se současnými zaměstnanci školy, množstvím bývalých profesorů v čele s minulým ředitelem Milošem Mackem a svými spolužáky se setkaly stovky absolventů. A jednalo se o setkání generací. Hrdě se ke svému gymnáziu hlásili první absolventi z roku 1960. Vedle nich přišli na návštěvu i ti nejmladší, kterým ještě nezaschl inkoust na maturitním vysvědčení.

SPOLEČENSKÝ VEČER V KINĚ AERO PROBĚHL VE ČTVRTEK 14. ZÁŘÍ OD 17:00 DO 19:00. V průběhu moderovaného večera vystoupil školní sbor Repetice, následně na Pražačku zavzpomínali zajímaví a významní absolventi školy a bývalí i současní učitelé. Nechyběla ani prezentace vzpomínkových fotografií ze života školy, doprovázená živou produkcí dobových melodií.

U příležitosti tohoto výročí jsme vydali ALMANACH, který je stále možno zakoupit ve škole, stejně jako drobné upomínkové předměty gymnázia.

Pokud patříte k absolventům našeho gymnázia a máte nějaké vzpomínky, fotografie, filmy či jiné památky, budeme rádi, když se s námi o ně podělíte. Obraťe se prosím buďto přímo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo na pamětníka, dlouholetého učitele a ředitele pana Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .