Hockeyshow 2017, ICE aréna Letňany

Jako každý rok pořádala škola Hockeyshow s podporou finančních prostředků z Klubu rodičů a přátel školy a jako místopředsedkyně tohoto klubu jsem se rozhodla, že se tohoto utkání studentek proti profesorkám a studentů proti profesorům zúčastním, tedy alespoň jako divák.

Můj důvod, proč jsem se chtěla podívat na tuto akci, byl dá se říct pracovní. Bezpečnost při sportu je pro mě důležitá, a tak mě zajímalo, v čem studenti hrají, abych pak mohla říct na schůzkách ostatním rodičům, jak vypadá vybavení pro studenty 6.ročníků, kteří do těchto zápasů nastupují.

Kluci trénují hokej celý rok v rámci tělesné výchovy. Zde musím vyzdvihnout účast našeho člena KRPŠ Vladimíra Holzknechta, který s nimi chodil trénovat, čímž reprezentoval i náš klub. Děkujeme!

Holky se k tréninkům přidaly jen párkrát, hrály však s velkým nasazením. Zápasu se letos navíc zúčastnily i mé dcery, a tak to pro mě bylo ještě o něco zajímavější. Bylo fajn vidět, jak se i profesorky (např.Tužová, Marková, Šmardová, Trunečková) a paní hospodářka Dunajová zodpovědně připravují k utkání.

Bylo kouzelné pozorovat, jak kluci oblékají holky do výstroje, pobíhají a shání věci, protože stále něco nemají, tu rukavice, tu helmu. Když všechno klaplo, nastoupila děvčata trochu neohrabaně proti už trochu rozehraným profesorkám. Profesorky už věděly, do čeho jdou… Zápas mě velmi pobavil a bylo senzační se na to dívat.

Moc mě potěšilo, že svým třídám přišly fandit třídní profesorky Emanovská a Holanová, ta třetí z nich, p. Tužová, se aktivně zapojila a nastoupila proti studentkám. Tuto akci si nemohl nechat ujít ani bývalý ředitel Macek, a tak jsme tam fandili a fotili společně.

Holky dostaly tak trochu do nosu, ale jejich výkony s hokejkou či jízdy na kolenou po ledu a jiné kreace byly senzační.

Holky, byly jste super!!!

Pak začal kolotoč převlékání. Kluci museli rychle vyměnit své civilní oblečení za hokejovou výstroj, kterou sundaly holky. Teď zase ony pomáhaly klukům. Bylo hezké vidět týmovou práci mezi studenty.

Ředitel Kašpar, profesoři Rams, Klíma a Poláček, jako výpomoc profesorka Šmardová i Vláďa Holzknecht z KRPŠ jsou už ale netrpělivě na ledě a čekali, co přijde za sestavu. Jak řekl profesor Klíma, bohužel se ve skupině najde nějaký ten profi hokejista, a tak tušili, že to letos nebude vůbec lehké. A taky nebylo. Letos po několika letech studenti vyhráli nad profesory 5:3.

Kluci, gratulujeme!!!

Co dodat k této akci - mělo to náboj a bylo skvělé, kolik studentů přišlo fandit svým spolužákům z Gymnázia na Pražačce a hlavně si užít tu atmosféru setkání studenti-profesoři někde jinde než ve škole. Doporučuji dát příště vědět rodičům,prarodičům kamarádům, protože vidět slečny v hokejové výzbroji je nezapomenutelný zážitek.

Místopředsedkyně KRPŠ