Dny geografie

Dne 22. 11. jsme se s panem profesorem Měkotou vypravili na akci s názvem Dny geografie. Co si budeme nalhávat, celá naše třída měla radost, a to hlavně z toho, že nebudeme mít pár hodin školy.
Vyrazili jsme po druhé hodině, takže jsme stihli dějepis. Už jen cesta na Albertov byla velice konverzačně záživná.
Když jsme přišli, většina lidí si sundala kabáty a bundy a šla se najíst. Po takové cestě totiž člověku pořádně vyhládne. Mezi tím, co jsem jedl rohlík se šunkou, jsem si s Ondrou prohlížel zajímavé horniny ve velkých, starých vitrínách. Někdo by je nazval obyčejnými šutry, ale pro nás, uměleckou třídu, to byla inspirace.
Bylo možné si zde vyzkoušet plno věcí, například poskládat z kartonových krajů Českou republiku a přiřadit k ní města, opravit chyby na mapách, na tabletu nechat vybouchnout sopku a plno dalších.
Díky tomu, že plno lidí nechtělo zpátky do školy, a díky snaze pana profesora rozšířit naše obzory jsme se dostali na přednášku o islámu. Byli jsme s Ondrou jediní, kdo si dělal poznámky.
Jako vždy jsem měl chuť se na něco zeptat nebo něco podotknout. Když jsem se přihlásil, všiml jsem si vystrašeného obličeje pana profesora. Musíme si uvědomit, že zde byli důležití a hlavně velice inteligentní profesoři a nikdo se nepřihlásil. Jenom já z gymnázia, a ještě k tomu z primy. Po vyslovení otázky si pan profesor oddychl. Podotknul jsem věc, kterou všichni chápali, ale já byl hrdý na to, že jsem se zapojil do konverzace.
Cestu zpět někteří využili na to, aby se naučili na písemku ze zeměpisu. Přestože jsme na přednášce byli až do konce, stihli jsme hodinu angličtiny.
Šimon Budka, prima C