Ústav makromolekulární chemie AV

Ve středu 8. 11. 2017 se naše třída kvarta A nesešla jako tradičně ve škole, ale na konečné tramvají – Sídliště Petřiny. A proč zrovna tam? V rámci Týdne vědy jsme společně s kvartou D navštívili Ústav makromolekulární chemie AV ČR, který se právě na Petřinách nachází.
Sraz byl v 8:45 a od 9:00 už začínala přednáška, která byla na téma: Molekulární obři.
Přednášejícím byl pan Ing. Michal Babič, Ph.D. který se věnuje výzkumu polymerních koloidů. Přednáška trvala jednu hodinu. Za tuto dobu jsme se dozvěděli mnoho věcí. Od informací z života zakladatele ústavu, kterým byl Otto Wichterle, až po způsob výroby kontaktních čoček. Přednáška byla zábavná a názorná. Vybraní studenti měli možnost vyzkoušet různé reakce „ na vlastní kůži “, jiní si zas mohli zahrát na molekuly, což všechny pobavilo.
Po konci přednášky jsme se tramvají vydali školy, takže jsme už 5. vyučovací hodinu zasedli do lavic. Teď už zbývá jen vyplnit pracovní list a odevzdat ho na hodině chemie. Na tuto přednášku budou jistě všichni vzpomínat v dobrém a já osobně už se těším, jakou další si pro nás profesoři připraví příště.
Za kvartu A Lubomír Čamra