Náš výlet za vysokými školami v Německu

V červenci jsme se s mým spolužákem Oliverem Losmannem a panem profesorem Michaelem Hofmannem vypravili na pětidenní pobyt do Německa. Nebyl to ale ledajaký pobyt, naším úkolem bylo zjistit, jaké možnosti studia na vysokých školách Německo poskytuje cizincům.
Program organizovaly dvě sympatické dámy (Julia Simon a Sarah Musch), které nás celými pěti dny provázely, vše domlouvaly a ochotně si s námi povídaly.
Na akci jsme nebyli sami, do Badensko-Württemberska přijeli také studenti a učitelé z jiných zemí (Rumunsko, Maďarsko, Portugalsko, Itálie, Estonsko a Lotyšsko), se kterými jsme se brzy spřátelili a strávili s nimi příjemně všechny volné chvíle.
Těchto pět dní jsme trávili především ve dvou velkých bádensko-württemberských městech, a to ve Stuttgartu a v Kostnici (Konstanz), ve kterých jsme navštívili několik vysokých škol, přičemž v každé z nich jsme byli minimálně tři hodiny, abychom se dozvěděli co nejvíce o jejím fungování, nasáli atmosféru místa a udělali si o škole vlastní obrázek. Další návštěvu jsme učinili v „Berufliches Schulzentrum Leonberg“, kde jsme vyzpovídali účastníky soutěže „Jugend forscht“ vyrábějící své zajímavé vynálezy, kterými hodlali oslnit porotu na soutěži.
A v Kostnici jsme dokonce měli možnost zašplhat si v korunách stromů u Bodensee, což byla opravdu legrace.
Z Baden-Württemberska jsme si odvezli spoustu nových zážitků a především informací o možnostech studia v Německu, o které bychom se s vámi chtěli podělit. Proto, pokud o případném studiu v Německu uvažujete a nebo jste třeba jen zvědaví, jak to v Německu na školách vlastně chodí, budeme rádi, když se přijdete podívat na naši prezentaci, která na naší škole proběhne již brzy.
Anna Hořejší