Náš výměnný pobyt v Praze

V týdnu 15. – 22. 10. 2017 jsme měli v rámci výměnného pobytu možnost opět se setkat se žáky z Gymnázia Petra Parléře ve Schwäbisch Gmündu.
Všichni jsme byli zvědaví, co nám tento týden přinese. Zpočátku panovalo jisté napětí, konverzace vázla a na obou stranách byla znát nervozita. To se ovšem brzy změnilo a připadalo nám, jako by se „naši“ němečtí přátelé tak nějak stali součástí naší třídy. Když opadly počáteční zmatky, mohli jsme se začít naplno věnovat pestrému programu, který pro nás byl připraven. Mohlo by se zdát, že nás Pražáky na našem hlavním městě už nic nepřekvapí, ale opak je pravdou. Získali jsme mnoho zajímavých informací například o povodních v roce 2002 a někteří z nás navštívili místa, kde ještě nikdy předtím nebyli. Takovým místem jsou i Lidice, kde jsme všichni s hrůzou sledovali osudy zdejších obyvatel. Abychom vyrovnali ponurou náladu, kterou v nás Lidice vyvolaly, šli jsme další den do pražské ZOO. Celý týden byl symbolicky zakončen ve čtvrtek prezentací zadaných projektů a večer bowlingovým turnajem mezi Čechy a Němci. Po ukončení programu jsme ještě uspořádali menší rozlučkový večer i s druhou půlkou naší třídy. A pak už přišlo jen ranní loučení před odjezdem. Věříme, že se zde našim hostům líbilo stejně jako nám u nich ve Schwäbisch Gmündu a že to nebylo naše poslední shledání. Celkově se pro nás výměnný pobyt stal velkým přínosem, a i přes mírné vyčerpání ho hodnotíme velmi kladně.
Závěrem bychom chtěli poděkovat Klubu rodičů a přátel školy za finanční podporu výměnného pobytu.
Za 3.D Alžběta Hořejší