Projekt v Bad Marienbergu

V sobotu 16. září se brzy ráno na parkovišti Hlavního nádraží sešlo 12 studentů z Česka a Slovenska, kteří se navzájem neznali, ale měli stejný cíl – výtvarný projekt „Die Dämmerung der Götte“ v německém městečku Bad Marienberg. Stejný cíl mělo i dalších 12 německých a polských studentů a 6 Francouzek.
Hned poté, co nás autobus odvezl do Jugendkunstschule v Altenkirchen, nás organizátoři celého projektu Anselm a Anna seznámili s okolnostmi a díky zasvěcení jsme se stali polobohy. Celý projekt byl založený na sebevyjadřování – jen tak jsme se mohli dozvědět něco o sobě, a díky tomu jsme měli možnost rozvinout fantazii a mít nápady k vytvoření nového světa bohů, což bylo hlavním tématem celého projektu. Měli jsme za úkol vyzdobit staré nefunkční nádraží Götterdammerung jako božský svět Olymp, kde je všechno podle ideálů, ale i podle fantazie každého člověka. Šlo hlavně o kreativitu a abstrakci v porovnání s dnešním světem.
V průběhu týdne jsme se rozdělili do tří skupin – první skupina vyráběla masky, druhá připravovala výzdobu nádraží (světa) a třetí vymýšlela pravidla a zákony Olympu. Každý měl vždy něco na práci, a proto jsme se nenudili a čas nám utíkal jako voda.
Náš projekt jsme prezentovali v pátek večer v areálu nádraží, kam se mohla přijít podívat veřejnost. Konečný výsledek byl uspokojující, všem se nám nový svět líbil.
Kromě práce na projektu jsme měli i jiné, oddychové aktivity. Jeden večer jsme představovali své země ostatním, ve čtvrtek jsme jeli do Kolína nad Rýnem na výstavu graffiti, v sobotu jsme navštívili lanový park, kde se na velkém prostranství nacházeli srnky, jeleni a další zvířata. Každý večer jsme se s ostatními poznávali čím dál tím lépe, jenomže pak nastala neděle 24.9. a my jsme se museli rozloučit. Večer jsme přijeli zpět na Hlavní nádraží a to byl konec celého projektu.
Eliška Alaxinová, Anna-Marie Balounová, IV.D