Chemická olympiáda

I v letošním školním roce proběhla na škole chemická olympiáda.
Školního kola kategorie D, která je určena pro nejmladší studenty našeho gymnázia, tedy pro primy a sekundy, se zúčastnilo 5 studentů.
Nejlépe si vedli:
1. Jáchym Líva, sekunda A
2. Gabriela Lokočová, sekunda D
3. Beáta Nováková, sekunda A
Jáchym Líva a Gabriela Lokočová postoupili do obvodního kola pro Prahu 3, ve kterém zvítězili a obsadili bezkonkurenční 1. a 2. místo. Postoupili do dalšího kola krajského, které se konalo 28. 3. v prostorách Vysoké školy chemicko-technologické v Dejvicích. Naši studenti se mezi pražskou konkurencí rozhodně neztratili a stali se úspěšnými řešiteli.
Pro studenty tercií a kvart je určena kategorie C, které se letos v rámci školního kola účastnilo celkem 8 studentů. Na stupních vítězů se umístily níže uvedené studentky.
1. Natálie Sovová, tercie A
2. Kateřina Hobzová, kvarta D
3. Andrea Bednaříková, kvarta D
Výherkyně školního kola, Natálie Sovová, postoupila do krajského kola, které proběhlo 12. dubna na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Z celkového počtu 39 účastníků se umístila na skvělém 7. místě.
Do kategorie B, určené pro studenty kvint, se přihlásil pouze Tomáš Jirsa z kvinty A. V krajském kole vybojoval krásné 10. místo z celkem 33 účastníků. Za zmínku stojí, že v rámci kategorie B se již řeší chemické úlohy vysokoškolské úrovně.
Za předmětovou komisi chemie Daniela Halamková a Jan Tříska.