Konverzační soutěž v německém jazyce 2016/2017: V celorepublikovém finále 2 naše studentky

Konverzační soutěž v německém jazyce začíná každoročně školním kolem. I v letošním roce se těšilo značnému zájmu našich studentů od prim až po kvinty.

V kategorii II.B /primy a sekundy/ postoupily do obvodního kola Gabriela Lokočová a Laura Štěpánová /obě 2. D/, zde se určitě neztratily a obsadily druhé a třetí bodované místo. V kategorii III.A v obvodním kole zabodoval také Jakub Váňa /4. A/, který obsadil ceněné třetí místo.

Petra Malčeková /2. D, kategorie II.C/ postoupila z  prvního místa ve školním kole přímo do celopražské části soutěže. V ní se umístila na výborném prvním místě, čímž se kvalifikovala do dubnového celorepublikového finále, zde se prosadila, a získala tak velmi pěkné druhé místo.

Terezie Hovorková, vítězka školního kola v kategorii III.B, se prosadila i v celopražské části soutěže a prvním místem si zaručila účast v celorepublikovém finále, které se konalo v Goethe Institutu. Svým výkonem a celkovým dojmem přesvědčila porotu, ta naši studentku odměnila diplomem za výborné první místo.

Děkujeme všem za úspěšnou reprezentaci školy.

D. Janáčová