Biologická olympiáda

Dne 10. února 2017 proběhlo školní kolo Biologické olympiády.

Ve starší kategorii B – tercie a kvarta soutěžily 2 studentky:

Tématem letošní olympiády byl „Život ve tmě“. V praktické části jsme zjišťovali, že potmě se chlorofyl může našemu oku jevit i jinak barevný, než jak jsme zvyklí. Ne vždy ho uvidíme zelený – záleží, jakým světlem si posvítíme. V druhém úkolu praktické části jsme se zaměřili na noční živočichy a jejich zajímavé zvyklosti a přizpůsobení.

Konečné pořadí ve školním kole dopadlo takto:

1. Anna Hořejší – 4.D,
  2. Kateřina Tomášková – 4.D.

Zda studentky postoupí do dalšího kola, to záleží na tom, jak úspěšní byli soutěžící na jiných školách...

V mladší kategorii C – primy a sekundy soutěžilo celkem 5 studentů:

Tématem letošní olympiády bylo „Detektivem v přírodě“. A tak jsme v praktické části sledovali, jaké změny se odehrávají po nakapání kyseliny chlorovodíkové na vápenec, žulu, černé uhlí a srovnávali s tím, jak se po nakapání chovají skořápka vejce a ulita hlemýždě.

Po sečtení všech získaných bodů postupují do obvodního kola Prahy 3:

1. Jáchym Líva – 2.A,
  2. Anna Tereza Voříšková – 1.A.

Postupujícím blahopřejeme a držíme palce do dalšího kola.

Štěpánka Kaňková