Makromolekulární obři

Dne 9. listopadu se třída kvinta D podívala do Ústavu makromolekulární chemie AV ČR a zúčastnila se přednášky na téma Makromolekulární obři.

Ve velmi studeném ránu jsme se celí promrzlí dopravili na Petřiny, a byli jsme usazeni v příjemné a moderně vybavené učebně. Spolu se studenty gymnázia Jana Keplera jsme pak dvě hodiny poslouchali o struktuře a využití polymerů. Ačkoli jsme očekávali typickou přednášku, během které si budeme dělat poznámky a následně je využijeme v hodinách chemie ve škole, byli jsme velmi příjemně překvapeni. Zkušený chemik a doktor Michal Babič pojal výklad velmi zábavně a předváděl nám pomocí názorných ukázek, které řetězce poylmery vytváří a jak se vzájemně spojují. Někteří z nás si zahráli na molekuly, ale mohli jsme se také osobně zúčastnit některých pokusů. Přednášející nás dokázal opravdu zaujmout a celá učebna se nejednou zasmála při jeho názorných ukázkách, např. při převleku za radikál.

Přednáška byla opravdu vtipná a názorná, řadu věcí jsme díky přednášejícímu velmi snadno zapamatovali. Při odchodu z ústavu jsme se jednohlasně shodli na tom, že takových přednášek bychom chtěli víc!

Za kvintu D Annie Hošťálková