Florbalový turnaj

V úterý 8. 11. 2016 se konal florbalový turnaj pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a jim odpovídající ročníky na gymnáziích Prahy 3. Účastnilo se osm škol. Turnaj probíhal na ZŠ náměstí Jiřího z Lobkovic na dvou hřištích.

Zápasy naší skupiny probíhaly v menší hale. V prvních zápasech se naše sestava sehrála a ustálila si své pozice. Zjistili jsme koho poslat do těžších situací a naopak jak šetřit síly, když jsme si to mohli dovolit. Ze základní skupiny jsme postoupili bez jediné prohry.

Semifinálový a finálový zápas probíhaly již ve větší nafukovací hale, která měla tvrdší povrch, míče létali pomaleji a více odskakovaly. V semifinálovém zápase hrál náš soupeř defenzivní hru, ale náš útok si s ní dokázal poradit. S výsledkem 2:1 jsme postoupili do finále. Hráli jsme proti domácím, kteří měli silnou podporu fanoušků. Začátek zápasu se pro nás nevyvíjel dobře, prohrávali jsme 0:2, ale nedali jsme se. Prvním naším gólem jsme prolomili jejich rychlou, sebejistou hru. Finále jsme vyhráli s výsledkem 5:3 a postoupili do celopražského kola. Huráááááá!!!!!

Filip Vencl

Florbalový turnaj ::    2016