Festival vědy

Ve středu 7. 9. se žáci tříd 3.C a 3.D zúčastnili Festivalu vědy. Tento festival, dříve známý jako Vědecký jarmark, se každoročně koná na Vítězném náměstí v Dejvicích.

Sešli jsme se v 8:30 ve vestibulu metra a ihned vyrazili hlavní branou do centra festivalu. Po příchodu jsme dostali mapky areálu a zjistili, že je tentokrát pro nás připraveno více než 70 stánků, kde se představily různé instituce, firmy a vysoké školy. Pro návštěvníky bylo připraveno mnoho různých pokusů z biologie, chemie i fyziky. Tématem letošního festivalu byli viry. Stánky ČVUT, VŠCHT a Univerzity Karlovy mohly být inspirací pro naše žáky při výběru vysoké školy. Stánky Škody auto, Unipetrolu, ČEZu, Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Státního potravinářského úřadu, Ústavů akademie věd a dalších firem a institucí mohly být zase inspirací pro výběr budoucího povolání. Součástí festivalu byly i ukázky práce různých skupin, např. Policie ČR demonstrovala ohledání místa činu po hromadném neštěstí a studenti elektrotechniky předváděli vzlet rakety a vzducholodě. Žáci mohli navštívit také zajímavé přednášky v Národní technické knihovně, já osobně jsem nenechal ujít přednášku o viru HIV.

Celou akci jsme si náramně užili a byla to pro nás příležitost dozvědět se něco nového.

Za tercii C a D Jan Tříska