Školní kolo Jugend debattiert international

Ve čtvrtek třicátého prvního března, se zúčastnilo osm odvážných studentů kvinty D školního kola mezinárodní soutěže Jugend debattiert international.

Tématem letošních dvou debat byla kontroverzní otázka, zdali by měla být povinně zavedena praxe na českých gymnáziích. V první debatě se střetli na straně pro zavedení praxe Kristina Doležalová a Eva Richterová a na straně proti Petr Melichar a Iva Králová, Výkony všech debatujících byly úžasné. A v druhé debatě, neméně skvělé, se předvedly na pro straně Petra Kolmašová a Adéla Prášilová, jejich opozicí byli Jonáš Klvaň a Taylor Lei. Všichni účastníci předvedli obdivuhodné výkony, což taktéž potvrdila i tříčlenná porota složená z naší paní profesorky Christine Cafourkové, studentky sexty D Marie Staré a paní Daniely Wutz, zástupkyně Goethe Institutu. Na jejich úspěchu se také částečně podílela příjemná atmosféra navozená studenty kvarty D a kvinty D, kteří přišli podpořit debatující a podívat se na jejich debaty. Přestože si všichni účastníci vedli skvěle, museli být porotou vybráni dva nejlepší debatující, kteří by naši školu reprezentovali v dalším kole soutěže. Po těžkém rozhodování poroty se jimi se stali Kristína Doležalová a Taylor Lei. Na závěr nezbývá nic jiného než postupujícím popřát hodně štěstí do dalšího kola a doufat, že postoupí dál.

Jugend debattiert international ::    2016 Jugend debattiert international ::    2016 Jugend debattiert international ::    2016 Jugend debattiert international ::    2016 Jugend debattiert international ::    2016 Jugend debattiert international ::    2016