Konverzační soutěž v německém jazyce

Školní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce se těšilo výraznému zájmu našich studentů.

První umístěný v každé kategorii postoupil do obvodního kola soutěže. V kategorii II.B (primy a sekundy) reprezentovala naši školu Eliška Alaxinová (sekunda D), první místo v této části soutěže znamenalo, že postoupila do celopražského klání, zde sice nebodovala, ale zkušenosti, které získala, určitě využije i v hodinách německého jazyka.

Výborného umístění dosáhla v obvodním kole Terezie Hovorková z kvarty D, a to v kategorii III.B. Prvním místem se tak nominovala do celopražské části soutěže, ve které se umístila na krásném druhém místě. V této kategorii je tak případným náhradníkem do celorepublikového dubnového finále.

Bilingvní žáci soutěží ve zvláštních kategoriích (II.C a III.B), ty mají organizována až kola celopražská. Petra Malčeková z primy D obsadila ve své kategorii první místo a postupuje tak do celorepublikového finále, které se bude konat 8. dubna v Goethe Institutu.

Jan Jakub Kopecký (kvarta D) si v kategorii III.B vybojoval výborné 2. místo, což znamená, že je náhradníkem do dubnového celorepublikového finále.

Děkujeme všem za úspěšnou reprezentaci školy.

Dobromila Janáčová