Na německé ambasádě se mluvilo přes hranice

Über Grenzen sprechen, projekt dvou českých gymnázií spolu s jedním německým nedávno oslavil deset let své existence. V rámci tohoto výročí se v pátek 13. listopadu konala slavnostně pojatá debata studentů všech tří gymnázií, a to kde jinde, než přímo v jednom z mnoha sálů německého velvyslanectví na Malé Straně.

Debaty v Lobkovickém paláci se jako diváci účastnili i studenti kvinty D, které spolu s mnoha dalšími hosty pozdravili mimo jiné i sám německý velvyslanec, Dr. Arndt Freiherr Freytag Von Loringhoven. Po úvodní řeči se slova zhostili již samotní debatanti z Libereckého gymnázia F. X. Šaldy, Gymnázia Rumburk a ze saského Goethe-Gymnasium Sebnitz.

V necelé hodině debaty na téma „Má EU zavést povinný rok sociální služby pro studenty?“ prokázalo všech šest studentů nejen svůj um prosadit svůj názor, ale v případě těch českých i skvělou úroveň znalosti německého jazyka.  Oficiální část programu pak zakončily otázky diváků na zúčastněné studenty a následný raut, který po několika hodinách koncentrované němčiny dozajista přivítali nejen oni.

Michal Černes, kvinta D

Über Grenzen sprechen ::    2015 Über Grenzen sprechen ::    2015