Deutschwettbewerb

Díky možnosti, kterou nám dala naše třídní paní profesorka Christine Cafourková jsme se zúčastnily německé soutěže, jejíž výhrou byl třítýdenní a měsíční pobyt v Německu.

Usmálo se na nás štěstí, a tak jsme se po vyhlášení výsledků mohly těšit na nové zážitky a zkušenosti v podobě cesty do Německa.

Terka prožila nezapomenutelné 3 týdny spolu s dalšími vybranými českými studenty v historickém a univerzitním městě Marburg. Čekal ji program, který zahrnoval nejen jazykový kurz, ale i kulturní zážitky a zábavu (např. návštěva Ferrero fabriky, prohlídka Frankfurtu nad Mohanem a další výlety po okolí). Po celou dobu byla Terka ubytovaná v hostitelské rodině, která se o ni výborně starala a snažila se o to, aby se jí pobyt co nejvíce líbil.

Denisa se o prázdninách vypravila spolu se studenty z celého světa na poznávací cestu napříč Německem. Užila si měsíc plný poznávání několika významných měst (např. Bonn, Berlín, Mnichov nebo Düsseldorf). Navštívila spoustu zajímavých míst a dozvěděla se toho hodně o německé kultuře a historii. Celý program zahrnoval i 2 týdenní jazykový kurz ve škole.

Byl to pro nás obě opravdu skvělý zážitek. Jsme vděčné našim paním profesorkám němčiny, které nás během 3 let připravily na skutečnou komunikaci v akci ? Poznaly jsme nové lidi a tato cesta nám přinesla jen to dobré

V neposlední řadě bychom rády doporučily podobné soutěže či akce, při kterých si člověk nejen rozšíří své jazykové dovednosti, ale i získá kontakty ve světě a celkový rozhled.

Denisa Šteffelová a Terezie Hovorková, kvarta D

Deutschwettbewerb ::    2015 Deutschwettbewerb ::    2015 Deutschwettbewerb ::    2015 Deutschwettbewerb ::    2015 Deutschwettbewerb ::    2015 Deutschwettbewerb ::    2015 Deutschwettbewerb ::    2015 Deutschwettbewerb ::    2015 Deutschwettbewerb ::    2015