Vitorazsko

Na přelomu září a října jsme se s dalšími dvěma spolužačkami zúčastnily politicky laděného semináře pořádaného Metropolitní univerzitou Praha. Vše odstartovalo v úterý 29. září v devět hodin v prostorách univerzity, kde jsme byly spolu s ostatními účastníky přivítány ředitelem této školy, JUDr. Markem Benešem.

Hned poté nás čekal úvod do dějin 20. století, abychom se všichni lépe orientovali v daném tématu. K večeru nás čekal přejezd do rakouského Harbachu, kde jsme byli ubytováni v tzv. Landgasthofu.

Další den jsme měli možnost poznat bývalé uprchlické město Gmünd, které je svou historií velmi zajímavé. Na první pohled nenápadné městečko, bylo centrem uprchlické krize v první polovině 20. století. Dozvěděli jsme se o řešení tehdejší situace a mohli jsme ji porovnat s nynější situací, kdy se potýkáme s obdobným problémem.

Ve čtvrtek jsme navštívili bývalou vesnici Romavu, která se nachází na hranicích Česka a Rakouska. Bohužel šlo spíše o procházku krajinou, protože nebyla zachována jediná budova. V radnici konopného městečka Reingers nám byly poté slavnostně předány certifikáty o absolvování podzimní školy katedry humanitních věd a politologie.

Tento třídenní seminář prohloubil naše vědomosti o politické a sociální situaci ve 20. stol. v oblasti nazývané Vitorazsko. Vzhledem k přednáškám a prohlídkám vedených profesory univerzity se zvýšila naše motivace studovat na vysoké škole a zlepšovat své znalosti v tomto oboru. Některé aktivity v německém jazyce obohatily taktéž naši slovní zásobu.

Markéta, Barča, Kíťa (sexta D)

Vitorazsko ::    2015 Vitorazsko ::    2015