Předávání Německých jazykových diplomů I. stupně

Středa 1. října byla pro Gymnázium Na Pražačce ve znamení premiéry. Úplně poprvé tu totiž došlo k předávání Německých jazykových diplomů I. stupně, tzv. DSD I. Slavnostního odpoledne se zúčastnila mj. i paní Sandra Drutjons, koordinátorka těchto zkoušek pro Českou republiku.

V minulém školním roce se stala Pražačka prvním pražským gymnáziem s právem udělovat tuto mezinárodní jazykovou zkoušku a navázala tak na již dlouhou tradici Německých jazykových diplomů II. stupně.

Studenti, kteří v minulém školním roce tyto jazykové zkoušky konali, dosáhli vynikajících výsledků. 30 studentů získalo vyšší jazykovou úroveň B1 a 20 studentů si odneslo certifikát jazykové úrovně A2.

Velké poděkování patří všem pedagogům, kteří studenty na zkoušky připravovali, a samozřejmě i studentům, kteří měli odvahu zkusit něco nového a nelitovali práce navíc. Diplomy, které mohou uplatnit při budoucím studiu i zaměstnání, jsou pro ně zaslouženou odměnou.

Za Gymnázium Na Pražačce
Jana Komardinová