Poznávací zájezd do Vídně

Budíček ve tři hodiny ráno byl vždycky můj sen. Ale co by člověk neudělal pro to, aby se podíval do Vídně.

Na 7. května se těšila celá naše třída. Šestihodinová cesta nám v polospánku utekla docela rychle, pak už nás autobus vyklopil před Schönbunnem, bývalým letním sídlem habsburských panovníků. Sympatický průvodce pan Honza nám dal nejdříve rozchod, abychom si mohli prohlédnout zámecký park, pak už nás čekala návštěva samotného zámku. Se spolužáky jsme se usnesli, že Habsburkům nebylo co závidět – určitě je bolely nohy, když museli stále procházet tolika místnostmi.

Poté jsme se metrem přemístili do centra Vídně. Nejdříve nás čekala okružní cesta po muzeích – v zájmu úspory času i peněz jsme je zhlédli jen zvenčí a pan průvodce nám při tom ukazoval reprodukce obrazů, které se nacházejí uvnitř. Podobné bylo naše seznámení s místní sladkou specialitou – Sacherovým dortem. Jeden lačný pohled a jde se dál. Dalšími zastávkami byly habsburské podzemní hrobky a gotický dóm sv. Štěpána. Odpoledne nám vizuální zážitky trochu narušil déšť a roztažené deštníky, stihli jsme si ale ještě prohlédnout Hofburg i budovu radnice a parlamentu. A pak už nás čekal zlatý hřeb – vídeňský zábavní park Prátr. Statečnější se svezli na 117 metrů vysokém kolotoči, “přízemnější“ spolužáci dali přednost frontě na kebab.

Na výletě nás doprovázely paní profesorky Janáčová a Cafourková.

Exkurze do Vídně se nám velice líbila a byla pro nás velmi prospěšná, ať už jde o získané poznatky kulturní a dějepisné, nebo o přínos pro výuku německého jazyka.

Kristýna Dohnalová, Kvarta D