Studijní výměnný pobyt Praha – Bremerhaven

V pátek 7. března se polovina třídy Kvinty D sešla na Hlavním nádraží, abychom mohli přivítat pro nás již známé tváře. Jednalo se o druhou část školní výměny s německým gymnáziem Geschwister Scholl v severoněmeckém Bremerhavenu, do kterého jsme zavítali na začátku školního roku 2013/2014. Po náročné a velice dlouhé cestě vlakem čekalo na německé studenty ubytování v odpovídajících si rodinách.

O víkendu jsme pro Němce připravili procházku Prahou, aby shlédli to nejdůležitější z historického centra Prahy a také volnočasové aktivity se svými rodinami, abychom německým kamarádům přiblížili každodenní život v našem hlavním městě. Počínaje pondělním dopolednem  jsme se začali seznamovat se zadáním projektu Životy v proměnách, jehož cílem bylo navázat na projekt, na kterém jsme pracovali v Bremerhavenu. Naším úkolem bylo zachytit to nejdůležitější v životě mládeže v Praze. Výrazovou formou projektu byl tentokrát krátký film, takže nechyběla ani krátká lekce o střihu a natáčení od pana profesora Brejchy.

Na projektu jsme mohli pracovat v průběhu celého týdne. Mezitím jsme však absolvovali  program, díky němuž jsme se podívali do Zoologické zahrady Praha, vžili jsme se do role nevidomých na Neviditelné výstavě či prozkoumali historii techniky v Technickém muzeu.

Ve čtvrtek se němečtí studenti vydali na prohlídku Německého velvyslanectví v Praze, zatímco jsme my dokončovali naše krátké filmy, které jsme odprezentovali večer v prostorách našeho gymnázia. Společný program jsme zakončili menším posezením s pestrým občerstvením. Po náročném týdnu jsme se v pátek znovu sešli na Hlavním nádraží, kde jsme se s našimi partnery na výměnu rozloučili.

Marek Major, Kristián Senčuk

Studijní výměnný pobyt Praha – Bremerhaven ::  2014 Studijní výměnný pobyt Praha – Bremerhaven ::  2014 Studijní výměnný pobyt Praha – Bremerhaven ::  2014 Studijní výměnný pobyt Praha – Bremerhaven ::  2014