Studijní výměnný pobyt Praha – Straubing

Ve dnech 7. až 14. března jsme byli hostiteli našich německých přátel ze Straubingu. Návštěvy se účastnilo 10 žáků v doprovodu dvou učitelů. Ubytováni byli v rodinách svých partnerských žáků.

Pro naše milé hosty jsme měli předem připravený program. Během celého týdne jsme průběžně pracovali na projektu Proeuropäisch leben = umweltfreundlich denken, a proto jsme navštívili známou malešickou spalovnu tuhého odpadu, kde jsme na vlastní oči poznali princip ekologického spálení odpadu. Toto téma samozřejmě nebylo jedinou částí naší výměny.

Především jsme hostům ukázali krásy našeho města! Velmi jsme si užili prohlídku Starého a Židovského města a také Pražského hradu. Při prohlídkách jsme společně s německými studenty vypracovávali úkoly z pracovních listů. I když byl náš společný program velice nabitý, měli jsme i dostatek volného času, který jsme většinou trávili společně, občas i s druhou polovinou třídy, která se také účastnila výměny (Bremerhaven).

Celkově (i přes naše vysílení na konci výměny) jsme si chvíle strávené s našimi německy mluvícími partery velice užili a vylepšili jsme si jazykové dovednosti.

Jan Mádle

Studijní výměnný pobyt Praha – Straubing :: 2014 Studijní výměnný pobyt Praha – Straubing :: 2014 Studijní výměnný pobyt Praha – Straubing :: 2014