Konverzační soutěž v německém jazyce

Druhé pondělí v prosincovém měsíčním plánu je každoročně vyhrazeno Konverzační soutěži v německém jazyce.

Žáci tak mají možnost poměřit si své komunikační schopnosti a dovednosti napříč třídami. Letošní ročník byl zastoupen soutěžícími ve třech kategoriích – kategorie II.B (pro naše primy a sekundy) se zúčastnilo 7 žáků, lépe řečeno žákyň, z nichž si nejlépe vedla Terezie Hovorková (2.D), druhé místo patří Adéle Károlyové (2.D), třetí pozici obsadila Veronika Šmejcká (2.C).

Kategorie II.C byla zastoupena dvěma bilingvními žáky ze Sekundy D – Janem Jakubem Kopeckým a Leou Pape. První jmenovaný postupuje přímo do krajského kola, protože tato kategorie nemá kolo obvodní.

V kategorii III.A (pro žáky od tercie po kvintu) konverzovalo celkem 17 žáků. Porota ocenila výkon Markéty Fialové (Kvarta D), což jí zaručuje postup do obvodního kola. Velmi dobře si počínal také Lei Taylor (Tercie D) a Julie Davydová (Kvarta D).

Vítězům přejeme mnoho úspěchů v dalším kole a ostatním soutěžícím děkujeme za účast.

Dobromila Janáčová