Výměnný pobyt studentů z Gießenu v Praze

Minulý školní rok, konkrétně v dubnu, jsme se zúčastnili praktik v německém městě Gießen ve spolkové zemi Hesensko.

Od 3. listopadu nás čekala reciproční návštěva našich německých přátel z Gießenu. Úkol nebyl snadný – pokusit se představit Prahu během jednoho týdne.

Proto jsme už několik týdnů před jejich příjezdem začali poctivě plánovat a zařizovat.

Kromě tradiční prohlídky pražských památek jsme do programu zařadili i netradiční zábavu. V pondělí odpoledne jsme si zahráli, mnozí z nás poprvé, Lasergames.

Neopomněli jsme ani navštívit německé velvyslanectví v Praze, které se nachází v krásných prostorech Lobkovického paláce na Malé Straně.

Ve středu si pro nás hosté přichystali prezentaci o svém městě a představili nám i svou školu. Samozřejmě také neopomněli zmínit pár zajímavých faktů o své vlasti. Prezentaci navštívilo více tříd. Prezentace také sloužila jako pozvánka pro studenty z nižších ročníků, kteří by měli zájem se v dalších letech podílet na praktikách v německých firmách.

Krásné odpoledne jsme si také užili v zoo. Ve čtvrtek jsme navštívili pivovar U Fleků, kde nás provázel sympatický sládek. Vysvětlil nám, jak se vyrábí pivo, ale také nám představil historii jednoho z nejstarších pivovarů v Praze. Nikoho nepřekvapilo, že němečtí žáci zde nakoupili spoustu suvenýrů, které doma ocení minimálně jejich tatínci.

V pátek dopoledne jsme se společně s našimi hosty vydali na procházku po Praze. Poté následovala návštěva Neviditelné výstavy. Zde jsme si mohli vyzkoušet, jaké je to hrát piškvorky, pexeso nebo psát do sešitu, aniž abychom viděli, ale také si někteří z nás napsali, tedy pokusili se napsat svoje jméno nebo krátké vzkazy pomocí Braillova písma. Při samotné prohlídce „neviditelné“ výstavy nás provázeli moc příjemní lidé, kteří s tímto nelehkým handicapem žijí. Zážitek z výstavy byl velice emocionální. A za sebe můžu všem tuto výstavu doporučit.

Týden rychle ubíhal a nás už čekal poslední společný den, který každá hostitelská rodina mohla strávit podle svého gusta.

Dalšího dne ráno jsme se za oboustranného příslibu návštěvy s našimi přáteli rozloučili a popřáli jim šťastnou cestu.

Za Kvintu a Sextu D
Kačka Rührová

Praktika s Giessenem :: 2013 Praktika s Giessenem :: 2013 Praktika s Giessenem :: 2013 Praktika s Giessenem :: 2013