Den Vltavy v Tercii D

Dne 10. 10. 2013 byla naše škola, Gymnázium Na Pražačce, poctěna velmi milou návštěvou studentů z německé školy Gymnasium Mettingen. Skupinu německých studentů vedla paní Daniela Faude, koordinátorka Projektu Vltava (bohužel dnes již ukončeného). Cílem návštěvy ve třídě 3.D, která se Projektu Vltava účastnila, byly dva body:

1. Zhodnocení šestileté spolupráce Gymnázia Na Pražačce s Německou školou v Praze, ukončení Projektu Vltava.
  2. Prezentace nového projektu paní Faude (opět z oboru životního prostředí) a diskuse o možné účasti našeho gymnázia v tomto projektu.

Celé čtvrteční odpoledne se díky studentům třídy 3.D velmi vydařilo, studenti byli rozděleni na skupiny (biologický tým pod vedením pp. Kaňkové a chemický tým), měli připravené prezentace o biologickém výzkumu a připravili též chemické pokusy na téma „Čistota vody ve Vltavě“ – názorně předváděli německým studentům, jak se dokazuje přítomnost např. dusičnanů či fosforečnanů ve vodě, jak se stanovuje množství kyslíku ve vodě, atd., vysvětlovali vše v německém jazyce a na závěr „donutili“ německé studenty, aby si pokusy sami vyzkoušeli.

Ve třídě bylo při počtu 60 dětí rušno, hlavní však bylo, že studenti našli společnou řeč a nakonec se někteří domluvili na společné návštěvě ZOO v sobotu. Studentky 3.D připravily též opravdu skvělé pohoštění pro hosty, napekly dorty a koláče. Na závěr návštěvy si čeští studenti zahráli s německými studenty na školním hřišti fotbal.

Návštěva se celkově velmi vydařila a kdyby se do budoucna podařilo zrealizovat nový projekt paní Faude, který má rozpracovaný, budeme se moc těšit na další spolupráci.

Za školní tým Projektu Vltava
Jana Marková