Konverzační soutěž v německém jazyce

Naši žáci mají každoročně možnost poměřit si své jazykové schopnosti a dovednosti napříč třídami, a to ve třech kategoriích. Nejlepší ze školního kola postupují do dalšího klání.

Taylor Lei ze Sekundy D (v kategorii II.B) zabodoval v krajském (celopražském) kole druhým místem. Stejného umístění dosáhl v kategorii II.C žák Primy D Jan-Jakub Kopecký, což je na celopražské kolo výborný výsledek. (Kategorie II.B a II.C neměly obvodní kolo, takže soutěžící postupovali přímo do celopražské části soutěže.)

Prvenství ve školním kole pro Annu Fišerovou (Kvinta D) znamenalo postup do obvodního a dále krajského kola. Ačkoliv naše studentka neporušila žádnou z podmínek své kategorie, byla komisí v krajském kole přeřazena do skupiny bilingvních soutěžících. Anička neztratila nervy a svým výkonem se dělila o 3.–4. místo.

Děkujeme soutěžícím za výbornou reprezentaci školy.

Dobromila Janáčová